| caloianudelia742 a întrebat:

am o problema destul de grava pot spune asa si va scriu aici pentru ca momentan nu ii pot spune mamei chestiile astea..deci..am facut sex cu iubitul meu, de vreo 3-4 ori. Prima data a reusit sa bage aproape jumatate din penis dar am izbucnit in plans de durere si ne-am oprit acolo. Tin sa mentionez ca himenul meu nu este rupt,poate doar putin mai larg, dar mi-a curs putin sange pe cearceaf. Dupa celalalte m-a durut mai mult decat data trecuta chiar daca nu baga nici macar jumate... simteam o durere jos dupa ce terminam actul. Am vorbit cu mama iubitului meu si a spus ca alte probleme in afara de boli venerice si sarcina nu ar putea exista, am facut neprotejat. Sarcina nu cred ca este pentru nu si-a dat drumul deloc in mine. Ce riscuri credeti ca exista? Este vreo problema daca raman cu himenul asa? Ce as putea face sa nu mai simt atat de multa durere, chiar daca preludiul este lung? Alte sfaturi pentru mine? Ma ajuta orice.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, himenul este deja rupt, odata ce au fost cateva picaturi de sange, ca nu-ti curge mai mult la deflorare.
Apoi, baiatul a fost un nesimtit, pentru ca a sarit pe tine, fara sa-ti faca un preludiu si sa te excite, ca sa te umezesti si sa nu te doara la sex.
Pacat, te-ai fii putut bucura si tu de sex, chiar faca dureri, daca nu se grabea ca un nesimtit.
Data viitoare nu mai accepta sex vaginal inainte sa-ti faca un preludiu bun, ca sa fii excitata la maxim si umezita, evetual pune-l sa-ti obtina un orgasm clitoridian (excitare pe clitoris, cu mana sau limba) si apoi sa intre vaginal.
Da, sexul fara protectie duce la sarcini bineinteles la boli cu transmitere sexuala, mai ales daca el a mai facut sex inainte si nu a folosit prezervativ.
Da, exista risc de sarcina, chiar daca nu a ejaculat in tine mai din cauza partidelor de sex consecutive, deoarece exista sperma pe teava, care se scurge involuntar in vaginul tau, imediat cum penisul este reintrodus la partida urmatoare.
Singura conditie ca sa ramai garvdia, fiind ca tu sa fii in perioada fertila.
Asadar, daca acum esti in perioada fertila, te asigur ca esti deja gravida!
Cat priveste colul uterin, ala il avem toate fetele si femeile, facand parte din organele noastre reproducatoare. Colul uterin nu-i o boala sau o piesa care-ti creste dupa sex, ala este un organ in interiorul vaginului tau, existand acolo de cand te-ai nascut.
Cancerul de col uterin, apare in urma infectiei cu virusul HPV, care e ia prin contact sexual, fara prezervativ.
Asadar, concluzia este:
-Da, poti fii insarcinata, daca esti in perioada fertila
-Da, poti avea boli cu tarnsmitere sexuala

| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul actual, chiar si daca ai reusit sa rezisti la acele cateva ''incercarii de sex'', chiar si in aceasta situatie tu esti in continuare in situatia in care ''pasarica'' ta este intr-o oarecare masura, practic aproape tot ''virgina''. Fiindca pana in momentul in care a avut loc acea prima incercare de dezvirginare esuata, ''pasarica'' ta in mod sigur NU a fost niciodata masturbata in interior, adica intravaginal, din acel motiv diametrul canalului vaginal (lumenul vaginal) a fost extrem de stramt cu largimea reala care de obicei este in jur de 6-8 mm. Din acest motiv a si esuat acea prima incercare de dezvirginare, fiindca trebuie sa stii ca si prima incercare de a introduce in vagin chiar si un simplu deget subtirel cum este al tau, apare intotdeauna o senzatie de durere destul de intensa indiferent cat esti tu de excitata si in ce masura iti este umezita ''pasarica''. Starea de disconfort accentuat sau de durere exagerata mai mult sau mai putin insuportabila, nu mai exista la dezvirginare, doar atunci cand fata isi largeste diametrul vaginului prin asa numita metoda numita ''degetica''. Daca pana in acest moment nu ai practicat ''degetica'' nici macar din curiozitate, in situatia prezenta/actula, ceea ce puteti face impreuna cu iubitul, este aceea ca in urmatoarele 1-2 saptamani sa practicati degetica (de una singura sau impreuna) cu scopul de a largi diametrului canalului vaginal; incet si putin cate putin, chiar daca procedeul necesita mult tact, multa rabdare si o perioada de cateva saptamani. Prima data foloseste/folositi 1 deget, si numai dupa ce acel deget intra foarte usor si dispare cu totul orice urma de disconfort cat si durere, doar pe urma sa incerci cu 2 degete si numai atunci cand cele 2 degete folosite intra foarte usor se poate trece la activitatea de sex real indiferent de cat de gros este penisul iubitului. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot face col uterin? Ce e aia, că nu ești babă!
Un sfat este să continuați ce ați început.
Dezvirginarea nu înseamnă numai ruperea himenului, ci și intrarea completă.
Doare, asta e.
El să fie cât mai blând.
Azi un pic, mâine un pic, până intră tot.

| Emma30555 a răspuns:

Col uterin au toate femeile tie probabil ti e teama de rani pe col uterin dar aceste rani se pot face doar in urma infectiilor iar aceste infectii se dau prin transmitere sexuala, nu se fac de la actul sexual in sine decat daca el are vreo boala. Cat despre durerea ta e normala la inceput dar daca esti excitata nu ar trebui sa se intample asta. Sarcina se poate si daca sunt acte sexuale consecutive, el trebuie sa se spele dupa ce a terminat prima data. Evita perioadele fertile si sa nu isi dea drumul in tine, cel mai bine ar fi sa folositi totusi prezervativ. Daca ti ai inceput viata sexuala este recomandat sa te duci si la ginecoloc din cand in cand

| Crackman a răspuns:

OFFF
fii foarte atenta, chiar daca nu termina in tin, poti ramane insarcinata de la lichidul pre.
Foloseste prezervativul pentru a evita sarcina si bolile.
Degeaba iti face preludiu 3 ore daca tu nu te relaxezi ( asta nu inseamna ca nu trebuie facut ) poti lua lubrifiant.
N ai nimic la colul uterin

| Rux04 a răspuns:

Bună, sexul neprotejat poate duce la boli venerice. Ar fi fost bine să vă fi făcut analizele înainte, el poate să zică că nu are nimic dar bolile sunt asimptomatice. Asta poți să-i explici când o să-i propui aceste analize pentru boli venerice.

| Rux04 a răspuns:

Iar ca sarcină dacă s-a masturbat mai înainte și nu a urinat sunt șanse. Vă sfătuiesc să nu o mai faceți fără prezervativ data viitoare.

| ngllllll a răspuns:

Papusa, linisteste-te. E normal sa faci sex. Ce vrei sa faci degetica toata viata? Dar ia-o putin mai usor. rezuma-te la ce iti face placere, nu te forta asa. Innebunesti fara sex la o varsta.
Respira si fii mai relaxata cand o faci. Nu iti ia nimeni gatul. Si parintii, prietenii, lasa-i in legea lor. Sunt o gramada de nebuni. De parca nu au fost si ei adolescenti. Vezi-ti de treaba. Si daca iese si un copil? Mare paguba. Altele si-ar dori sa aiba si nu au.
Te pup scumpa :*

| MATRiXRIDER a răspuns:

Cata pauza ati facut intre partide? Aici trebuie sa fiu de acord cu Ioneasca, ar trebui cel putin o ora pauza dupa prima ejaculare si intre toate care urmeaza, ca ramane pe teava si tot iese involuntar, mai ales cand e bagat inapoi la "caldurica", deci pauze minim o ora as zice daca faceti fara prezervative