| Andalina112 a întrebat:

am o problema. Eu plac un baiat suntem prieteni buni si mai de mult nu aveam vreo retinere cand vroiam sa ii scriu, asta vara eram super apropiati ne intalneam zilnic, vorbeam mult pe skype, acum parca nu pot nici sa ii scriu cred ca incep sa ma indragostesc de el, dar nu as vrea sa stric prietenia dar il plac si nu stiu cum sa imi cac curaj sa ii spun ceva. Va rog spuneti-mi ce pot face

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca baiatul vroia relatie iti zicea sau incerca sa faca SEX cu tine

| corbulalbrosu a răspuns:

Un vechi proverb este formulat astfel : "Copilul care nu plange nu primeste tzata". Daca tu nu-ti exprimi sentimentele tale de dragoste sau iubire fata de el, adica "nu plangi" (bine inteles la figurat), bietul baiat mai ales daca este si un pic mai timid, de felul lui, s-ar putea sa nu-si dea seama/sa stie poate nici macar sa intuiasca care sunt sentimentele tale fata de el. Daca esti convinsa ca te iubeste si el dar nu are curajul sa isi exprime sentimentele, atunci nu ramane decat varianta ca tu sa-ti faci curaj, sa devii tu "barbatul" si sa-i spui fara menajamente ca doresti sa treceti la un alt nivel si sa deveniti un cuplu de iubiti. Curaj.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa te cuplezi cu el.Eu spun ca va fi un cuplu misto.