| cHoCollaTeFllory a întrebat:

TPU! Am o problema, m-am certat cu prietenul meu, sunt hotarata, vreau sa-l uit definitiv, o perioada vreau sa fiu singura, nici prietena mea cea mai buna, vreau sa uit de ei, m-am certat cu el din cauza ei pentru ca ea ii spunea tot felul de prostii in legatura cu mine. iar el o credea.Ma ingrijoreaza si faptul ca el mi-a zis : "Oricum te fu*winking vezi tu. happy ". Va rog, ajutati-ma, orice sfat este bine venit! Multumesc!

8 răspunsuri:
| RazZor_9900 a răspuns:

Tu si fostul tau prieten cati ani aveti?

| cHoCollaTeFllory explică (pentru RazZor_9900):

El are 18 iar eu 16jum...

| RazZor_9900 a răspuns:

Vrei sa vorbimhappy? daca vrei iti las id.ul meu.Si eu am 16 ani

| cHoCollaTeFllory explică (pentru RazZor_9900):

Ok.

| RazZor_9900 a răspuns:

Alex.alexandru1696 e id.ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa fraza care o zisasi tu,cred ca prietenul tau e cam nesimtit si ca mai mult a urmarit de la tine sex,nu persoana care esti tu.E foarte buna decizia ta de a-l uita,iar prietena ta chiar nu pare una adevarata daca ii spunea chestii rele iubitului tau despre tine,nu stiu daca o facea pentru binele tau pentru ca a vazut si ea ce rau reprezinta el pentru tine,sau pentru ca ea nu e o prietena adevarata.Dar cert e ca ar trebui sa analizezi situatia sa vezi si daca ea mai merita un loc in viata ta.Iar cat despre el,sper sa nu te razgandesti pentru ca un tip ca el nu merita nimic,incearca sa il uiti,sa te gandesti la lucrurile rele care ti le-a facut nu la cele bune,sa te distrezi,sa iti ti mintea ocupata,sa te uiti la filme amuzante, sa vorbesti cu amici poate te vor face sa te simti mai bine, sa incerci sa te controlezi sa nu il cauti si sa nu ii cedezi.Fii atenta la baieti de genul asta,pentru ca fraza aia nu cred ca a fost spusa la nervi,cred ca insemna ca el credea ca va reusi sa faca ce si-a propus adica sa te aiba, si u trebuie sa ii demonstrezi ca nu are sanse sa se oftice, oricum foarte urat gestul lui.

| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy,ai luat o hotarare foarte buna cand ai spus ca vrei sa il uiti,sa stii ca faci foarte bine pentru ca nu are rost sa stai sa suferi dupa el,nu se merita. Daca el sa luat dupa prietena ta,este cert ca nu tine asa mult la tine, pentru ca eu consider ca atunci cand ti la o persoana nu te intereseaza si nu asculti de gura lumii.
Oricum este urat si din partea prietenei tale ca s-a bagat, de aici reiese ca nu este o prietena atat de buna pe cat o credeai tu si ca nu este bine sa mai ai incredere in ea.Asa se intampla mereu,persoanele de la care nu ne asteptam ele ne dezamgesc cel mai mult,si mai ales sa fie din partea prietenilorstraight face.
Trebuie sa ii tratezi cu indiferenta pe amandoi,stii cum se spune ca indiferenta doare cel mai tare,ea este cea mai buna arma in cazul tau.
Trebuie sa treci peste,sa mergi mai departe, sa nu pui la suflet pentru ca nu are rost sa te distrugi pentru niste oameni care nu merita.
Lasa-i in pace, ai sa vezi ca intr-o buna zi roata se vor intoarce si vor avea si ei de suferit asa cum ai suferit si tu acum.Sa nu fi trista, sa fi optimista si ai sa vezi ca totul va fi bine.
Un lucru important este acela de a nu iti pierde speranta, pentru ca ea este singura care ne face sa privim viata cu alti ochi si care ajuta sa mergem mai departe atunci cand simtim ca numai putem.
Succes!happy

| floripufi a răspuns:

Buna! Eu zic sa nu ii mai bagi in seama! Stai te linistesti ii spui prietenei tale cea ce simti si totul se va rezolva! Nu mai sta incordata! Spune-le cea ce simti draguta! Nu mai ascunde nimic spune-le ce-a ce simti si o sa inteleaga prietena ta! Si prietenul daca mai vrei sa fi cu el explica-i si lui sau pur si simplu lasa-l balta mai sunt o mie si una de baieti! Poti sa iti iei unul si pe masura ta de 16-17! Nu mai fi asa! Sunt mandra de tine ca ai pus aceasta intrebare pe TPU ca noi sa te ajutam! Ai raspunsuri destul de bine! Eu zic sa iei toate raspunsurile in seama! Ca poate sunt bune unele si tu nu le citesti! Succes! Uita-i inca o data iti spun fa cea ce simti!