| Vikaa a întrebat:

am o problema... ma aflu intr-o relatie de mult timp si sincer nu stiu ce sa fac.
Problema sta in felul urmator, prietenul meu lucreaza des si nu prea mai are timp de mine, chestia e ca mereu recurg la masturbare pentru ca cedez pur si simplu, spunandu-mi ca e obosit si ca nu are chef de dragoste deloc si am ajuns deja din masturbare sa fac un mod de viata, zilnic o fac..cum as putea sa ma controlez ca zilnic devin excitata, iar noi dragoste am ajuns sa facem o data la 2 sapt.

Răspuns Câştigător
| timidu89 a răspuns:

De ce nu vorbești cu el? Fii deschisă, spune tot, apropiați-vă. Vezi ce spune el, care e părerea lui, poate ajungeți la o înțelegere. Suntem oameni și trebuie să ne înțelegem frumos, civilizat.
Dacă vorbiți, rezolvați. Nu vorbiți, rămâneți tot așa, asta îi clar.

54 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te imbraci in latex sai starnesti chef de sex. Cautal in telefon sa vezi daca nu are nr diferite sau mesaje - Facebook si alte aplicatii de femei ca sa aflii de seriozitatea lui cum e

| Vikaa explică (pentru mgtow):

Nu umblu prin telefonul lui ca nu imi sta in caracter ca eu am incredere in el. Ma tot gandesc ca s-o fi plictisit de mine, mereu ma comport frumos cu el si nu i-am raspuns inapoi niciodata.

| Vikaa explică (pentru mgtow):

Dar mersi de sfat, zilele astea cand nu il prind langa tel ma bag sa vad si am sa vad ce si cum! ca si pe tel sta des

| Adry05 a răspuns:

Da vorbește cu el chestiile astea, noi n-avem cu ce să te ajutăm... laughing)) pe bune, mai mult decât oferte de la ăștia nu văd ce ai putea primi aici

| romeo78 a răspuns:

Problema este că ești în o relație toxică, chiar dacă nu vrei să vă despărțiți.
A ajunge la masturbare, deși ai un bărbat în casă, arată eșecul relației voastre.
E trist că deși iubești, nu ești iubită, ci tratată ca o servitoare!
Nu este admis, dacă nu are probleme de sănătate cu sexul, să nu se ocupe de tine, măcar la 3 zile, ci la 2 săptămâni.
Ar trebui să purtați o discuție serioasă despre acest lucru și să hotărâți ce veți face în continuare!
Mai bine singură, dar fericită și sexual, decât alături de cineva, dar nesatisfăcută sexual.

| Vikaa explică (pentru romeo78):

Asta da, asa e.
La lucru are multe femei, dar tind sa cred ca il obosesc alea si poate de asta mi-o baga cu oboseala, nu vreau sa dau ca vaca cu picioru in galeata la atata timp de relatie, mai ales ca ma atasez greu de persoane.

| romeo78 a răspuns (pentru Vikaa):

Îți dai seama ce ai scris acum, aici?
Îți dai seama că ai recunoscut, fără să vrei, că este posibil ca să fi încornorată și el să te folosească doar pentru a avea cine să-l îngrijească?
Ar fi bine să studiezi mai îndeaproape problema de a fi înșelată și încearcă să faci puțină muncă de detectiv.

| Vikaa explică (pentru romeo78):

Am sa vad zilele astea ce si cum, ca daca e sa il iau la intrebari clar nu recunoaste. asa ca o sa imi pun si prietenele sa il urmareasca si daca isi lasa telefonul vreodata acasa am sa citesc, daca gasesc mesaje.

| ancaval a răspuns (pentru Vikaa):

Asta cu urmăritul merge DOAR în situația în care ai observat ceva suspect la el și NU pentru că se culcă cu tine o dată pe an.
Sunt bărbați care au și altele pe cap și nu le mai stă capul la relația intimă. Dar asta nu înseamnă că te înșeală/minte cu ceva.

| Simpatic a răspuns:

O solutie ar fi, sa iti gasesti un prieten cu beneficii laughing

| Drimmero a răspuns:

Ai prea mult timp liber, mai fa si altceva, omul lucreaza, are si altele pe cap nu sa se tufa non-stop. Esti la varsta unde hormonii o iau razna, ca sa nu mai dai ocazia atat de des sa te domine hormonii fa si altceva, citeste ceva, uita-te la ceva, mai iesi pe afara, nu stiu...decat sa te masturbezi in fiecare zi. E om si e normal sa mai fie si obosit, sa aiba si altele de facut, mai tempereaza-te si tu.

| Adry05 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate, dar totuși, o dată la 2 săptămâni?! laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru Adry05):

Pai sa discute cu el ca doar sunt impreuna, mi se pare aiurea sa iti publici viata intima pe un site public in loc sa discuti cu partenerul/partenera ce te deranjeaza. Ori s-a plictisit de ea, ori e prea obosit, ori are o problema, nu are de unde sa stie daca nu comunica deschis

| Adry05 a răspuns (pentru Drimmero):

De acord, asta i-am zis și eu și asta e și normal, noi n-avem cu ce s-o ajutăm

| MValentin a răspuns (pentru Drimmero):

Femeia nu s-a referit ca vrea in fiecare zi, ea s-a referit ca se simte rau ca tot o evita. Temperează-te si tu si încearcă sa iti dai seama ce mesaj transmite un om. Esti analfabet funcțional?

| Drimmero a răspuns (pentru MValentin):

Tu din ce cocotier ai mai coborat, cercele? In raspuns i-am zis sa faca si altele, nu doar sa se masturbeze, vad ca faci pe altii analfabeti functionali dar tu nici sa citesti nu stii. Si inca ceva "am ajuns deja din masturbare sa fac un mod de viata, zilnic o fac..cum as putea sa ma controlez ca zilnic devin excitata, iar noi dragoste am ajuns sa facem o data la 2 sapt." asta nu-ti indica faptul ca daca gagica-su ar avea timp de ea n-ar face-o zilnic? Vezi ba cum unii dintre voi aveti cap doar ca sa nu va ploua in gat?

| Drimmero a răspuns (pentru Adry05):

Ca tot e subiectul aici cald, mai adaug si faptul ca unii/unele se expun prin detalii de genul care pana la urma nu-si au rostul, nu stiu ce dracu relatie mai e aia daca nu exista comunicare

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar aceste "probleme" ar trebui discutate intre voi doi, doar intre voi doi. Este iubitul tau, daca nu poti sa vorbesti cu el... cu cine atunci?

Spune-i lui asta, spune-i ca nu te simti bine si poate te desparti de el, ca este dreptul tau daca nu te simti bine. Asa ca... vorbeste cu el, trebuie sa stie. Poate are nevoie de un impuls.

Numai bine!

| Mosotti a răspuns:

Pai daca va intelegeti si va placeti, respectati, asta e important, sexul se rezolva cum o fi o perioada macar, normal ca devi excitata ca esti tanara, tinerii in general cam au pofta de sex zilnic.
Ptr ca banui ca la un moment dat se va rezolva cu serviciul sa nu mai fie cazul de asa ceva zic eu.

Sau o avea pe alta?! Si zica ca pentru tine n-are timp dar are cu alta?! Ca ceva nu e in ordine, multi oameni muncesc dar isi fac treaba amandoi seara in pat. Poate nu e cum zic, insa nu se stie, cate cazuri n-au fost, ca e obosita/obosit, ca nu merge, ca nu poate, si aveau amanti.
Deci mergi asa deocamdata si vezi ce se intampla cu el cumva.

| Celcestietot a răspuns:

De ce ai dori sa te controlezi?

| LoveSleep a răspuns:

Faci sex cu alte persoane fără sa știe el.
Sau ramai la masturbare.
Sau discutați despre asta și decideți sa aveți o relație "deschisa", chestie care cel mai probabil o sa o distrugă de tot.

Deci, una din primele 2.

| ancaval a răspuns (pentru LoveSleep):

"faci sex cu alte persoane fără să știe el"... Adică să îl înșele?
Dacă iubita ta ar face așa ceva, ți-ar plăcea?
Dacă cineva de pe net ți-ar sfătui iubita să te înșele pe tine, nu i-ai face nici o "urare"? Hmmm!

| Vikaa explică (pentru ancaval):

Chestia asta oricum iese clar din schema pentru ca nu l-am inselat niciodata, nici macar prin gand nu mi-a trecut.

| LoveSleep a răspuns (pentru ancaval):

Nu i-as face.
Daca tipul nu vrea sa faca sex cu ea, ce vrei sa faca?
Nu toti ne masturbam cu gandul la Iisus, cum faci tu.

| ancaval a răspuns (pentru LoveSleep):

"nu toți ne masturbăm cu gândul la Iisus, cum faci tu"? Păi cum îți permiți să vorbești așa? Mama ta te-a învățat să vorbești așa? Sau, cine?
Nu mai spune de astea că e urât, urât + că nu toți oamenii sunt obligați să îți miroase ție "beșinile". Fac pariu cu oricine că, în viața reală, NU ai avea curaj să vorbești așa cu necunoscuții, asta e clar.

| BlackRose03 a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca crezi ca inselatul e o optiune e trist

| LoveSleep a răspuns (pentru BlackRose03):

Aoleu. Altul
Care e opțiunea atunci?
Uită-te la ea, uită-te cum scrie, chiar crezi ca e o persoana care nu are destul tupeu să-i zică "ma mai fu i și tu?". Sau sa vorbească cu el și sa ii spună ca nu fac destul sex, ca e excitanta, ca el e mereu obosit și tot asa? Cred ca e destul de capabila sa poarte cu el o discuție, dar e clar ca nu are cu cine.

Ce mai rămâne? Sa se despartă de el? De ce ar face asta, dacă îl iubește? Problema ei e sexul. El nu vrea sa facă sex cu ea, mi se pare corect sa facă sex cu altcineva.
Dar știu ca nu va face asta, de-aia i-am dat 3 variante.
Crezi ca îmi era greu să-i vomit rahaturi precum "vorbește cu el"?
Oricum, orice sfat e inutil. Situațiile de genul se rezolva extrem de greu, poate chiar nu se pot rezolva. Chiar dacă tipul e un om ok și ei au o comunicare excelenta, dacă e obosit și nu are chef de sex, ce poate sa facă?
Și ea, dacă e mereu excitata, ce vina are? Ce sfat poți să-i dai? Sa se abțină?
Singura opțiune care ii poate ajuta e ca ea sa facă sex cu altcineva și el sa nu știe.
Da, știu. E nașpa.

| timidu89 a răspuns (pentru Vikaa):

De ce nu vorbești cu el? Fii deschisă, spune tot, apropiați-vă. Vezi ce spune el, care e părerea lui, poate ajungeți la o înțelegere. Suntem oameni și trebuie să ne înțelegem frumos, civilizat.
Dacă vorbiți, rezolvați. Nu vorbiți, rămâneți tot așa, asta îi clar.

| LoveSleep a răspuns:

"Fapta de a determina sau înlesni sinuciderea unei persoane, dacă sinuciderea a avut loc, se pedepsește cu închisoarea de la 3 la 7 ani".

| LoveSleep a răspuns:

As vrea sa zic ca esti bolnav si ca ar trebui sa primesti ajutor, dar am ras destul de bine, deci o sa te las cu o mustrare scrisa.

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa discuti cu el despre asta. O data la 2 săptămâni e cam puțin.
Daca locuiți împreună trebuie sa își facă timp sa o faceți măcar 10-20 minute în fiecare zi sau de 3 4 ori pe săptămână. Nu se zice "nu prea mai are timp" timp trebuie sa își facă pentru a te satisface ca ai nevoie de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

" măcar 10-20 minute în fiecare zi" rolling on the floor

| Sofer a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ți se pare asa amuzant? Am dat doar un exemplu. Poate sa fie și mai lung de atât chiar și 1 ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să îi marturisesti aceasta problematica si sa ajungeti la un comun acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea frumoasa si atragatoare sa te masturbezi :O, dar stiu ce inseamna sa fi obosit dar tot nu inseamna ca faci sex la 2 sapt, am 2 job uri si tot fac de 2 3 ori pe saptamana, probabil e lipsit si de altele, cum ar fi de dorinta happy

| troleibuz a răspuns:

Lucreaza pe camp de e atat de obosit?

| Jus7t a răspuns:

De două săptămâni nu face nimic cu tine pentru că lucrează, iar când o să lucreze și o să aibă doi copii + alte responsabilități?
Poate e vorba de starea lui emoțională, poate are ceva probleme (deși asta funcționează în ambele sensuri, unii fac sex să uite iar alții n-au chef deloc).
Libidoul scăzut poate avea mai multe cauze, n-am idee de are el.
Sunt și persoane care din natura lor nu fac des, el la început bănuiesc că nu era așa.

Ți-au dat mai mult cel mai bun sfat : să vorbești cu el despre asta, ce anume înseamnă acel "nu am chef", e vorba de oboseală fizică, psihică, ambele, are o problemă ce îl consumă?

Răspuns utilizator avertizat
| MValentin a răspuns:

La pariu ca tu in viata ta n-ai pus mana pe o fata?

| Dragosdoar a răspuns:

Din pacate nu stiu cum am putea sa te ajutam aici, deciziile cu privire la relatia ta fiind strict de natura intima si personala Probabil te gandesti daca sa mai continui sau nu relatia. Unii iti vor spune da, mai dai o sansa, altii iti vor spune nu, ca trebuie sa te separai ca ai niste nevoi si etc,, Daca tu ai libidoul mic si tu Il ai mare, ori alegi sa faci un compromis din dragoste ori sa te separi de el; depinde si ce are el de oferit in relatia voastra pentru a merita sa continui cu el chiar daca a aparut problema asta. Trebuie sa pui in balanta niste amanunte din viata ta aici

| Vikaa explică (pentru Dragosdoar):

Il iubesc mult, nu se pune problema de despartire, doar ca pare asa reticent si orice fata care il complimenteaza devine visator rau..ma comport frumos cu el si are cam tot ce vrea.

| timidu89 a răspuns (pentru Vikaa):

S-a remediat problema in cele din urma?

| Dragosdoar a răspuns:

''.cum as putea sa ma controlez ca zilnic devin excitata''
Pai si care e problema? Masturbarea nu e ceva asa rau, eu o fac tot timpul-cand am nevoie. O relatie nu se limiteaza doar la sex pana la urma. Sunt perioade de tot felul. Oricum, daca ai zis deja ca il iubesti mult trebuie sa gasesti o modalitate sa rezolvati problema.

| AndreeaWTS a răspuns:

Draga mea, prietenul tău te neglijează nu pentru că e obosit de la muncă, ci pentru că s-a plictisit de tine.
Nu-l mai atragi. Și în mod sigur are relații cu alta.
Fi convinsă că la vârsta voastră, nici un bărbat din lumea asta nu ar sta 2 săptămâni "pe uscat" indiferent cât de obosit ar fi.
Ceea ce povestești tu, găsești în manual la capitolul "când bărbații înșeală".

| DenqOO a răspuns:

Poti sa gasesti pe alticineva. Ori te desparti de el, ori ceva mai neplacut, inselat. Nu fa prostia de a sta intr-o relatie in care nu iti place. O sa ajungi la un momendat sa iti para rau, regreti sa iti dai seama cate ocazii mai bune ai pierdut

| Jigokunokishi a răspuns:

Îmi poți scrie mesaj când ai chef și nu ai cu cine ^_^

| Unsfatbun a răspuns:

Bună! Prima concluzie pe care o am, din ce relatezi tu, este că nu comunicați. Ei bine, relația din zilele noastre se bazează foarte mult pe comunicare.
Chestia cu oboseala nu prea merge, iar el ar trebui să-și facă "datoria de bărbat", chiar dacă vine frânt.
Poate în adâncul sufletului tău, te gândești că are pe altcineva și din cauza asta te neglijează.
Ar fi bine să aveți o discuție serioasă pe tema asta și poate rezolvați problema.
Un an nou fericit!

| Gorbaa a răspuns:

Vreau să încep prin ați recomanda 2 cărți. Prima este Arta Seducției de Robert Greene. În Arta Seducției vei învăța tot ce este nevoie ca să îți poți face prietenul să se întoarcă mereu pentru mai mult. Cartea asta te va învăta tot ce ai nevoie ca să poți să îți faci prietenul să te vrea numai pe tine. Citește-o pentru că te va ajuta foarte mult.

A doua carte este Secretele Seducției de Larisa Renar. Cartea asta te va învăța să-ți controlezi cele 4 stări feminine și te va ajuta să fii femeia pe care el și o dorește. Cartea te va învăța de asemenea și să îi oferi prietenului tău energia necesară astfel încât să vă boostați pe amândoi și cu cât el va primim mai multă energie, cu atât îți va fi mai dedicat ție și numai ție.

Dacă nu ai timp să citești. îți pot spune următoarele:
Bărbații au o slăbiciune pentru ceea ce văd. Uită-te la filme porno și încearcă să te vezi pe tine prin ochii lui atunci când faci sex cu el. Fii propria lui actriță porno și o să te iubească din ce în ce mai tare. Fă-l pe el sa se simtă foarte bine și apoi o să mai vrea, iar în felul ăsta vei câștiga și tu. Gândește-te ce vrea el în pat și oferă-i fantezia pe care și-o dorește.

| Gorbaa a răspuns (pentru Gorbaa):

Vino cu tot felul de idei erotice. Surprinde-l plăcut atunci când nu se așteaptă. Fii mai misterioasă. Fă orice numai să nu intervină acea monotonie care intervine de obicei în relații. Sochează-l. Sperie-l dacă e necesar. Altfel numai tu vei fii singura care v-a suferii consecințele. Citește toate cărțile cu temă erotică existente și fă-i visele să devină realitate. Uită-te la toate filmele erotice la care stii că el s-ar uita și încearcă să le recreezi astfel încât el să le vadă pe viu. Cu cât vei citii/vedea mai multe, cu atât vei știi mai multe, iar o femeie educată este o femeie puternică. Orice bărbat ți se va închina la picioare, iar așa vei obține și ce vrei tu când vrei tu.

Sper că am fost de folos =D

| Gorbaa a răspuns (pentru Gorbaa):

Oh, și dacă o vrei. Cine spune că trebuie să îi ceri lui voie?

| BlankSpace a răspuns:

Explica-i faptul ca si tu ai nevoie de putina atentie. Daca el nu poate intelege asta atunci inseamna ca el nu te considera o persoana de care este atras intru totul

| Alinus69 a răspuns:

Buna, in primul rand o data la 2 saptamani este chiar des... Nu stiu de ce te plangi.
In al doilea rand numele meu este Alin. pot sa iti dau add? Daca da vei avea clipe de neuitat o data pe saptamana.

| Buzi213 a răspuns (pentru Alinus69):

Hai ca am inteles, asa se ajuta o fata nesatisfacuta sexual, clipe de neuitat o data pe sapt, e bine