| Lovely04 a întrebat:

Buna TPU am o problema mai delicata si chiar nu am cu cine sa o vorbesc pentru ca prietenele mele sunt mult prea izolate iar cu mama nu pot vorbii chiar ce vreau adica vorbim pe tema asta dar nu pot sa o intreb ce vreau sa aflu eu de fapt. Am o relatie de1 an si 2 luni cu un baiat care e mai mare cu 7 ani decat mine, parintii nu au avut nicio problema cat timp noi doi ne intelegem bine. Dupa un timp am cazut de comun acord sa facem un pas mai mare in relatia asta acela de a face dragoste( eu fiind virgina ) Totul a decurs normal, noi ne intelegem la fel de bine. poate chiar mai bine. Problema este ca nu a trecut nici foarte mult timp si eu nu sunt experimentata in viata sexuala si as vrea sa ii fac o surpriza iubitului meu dar nu ma puneti sa ma uit la filme porno sau sa ii fac un sex oral canu asta vreau. Vreau sa ii fac o surpriza sa fiu romantica, sa il domin eu mai mult. Stiu ca a avut o gramada de relatii cu o gramada de fete cu care a facut dragoste si na eu fiind ca sam fost si virgina nu ma prea pricep. Vreau un sfat pentru ca nu am cu cine sa vorbesc. Vreau sa il satisfac intr-un mod mai profund, sa il domin nu sa faca el treaba tot timpul, vreau intr-o zi sa o fac eu, ceva romantic...chiar nu stiu... sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

De ce spui asta? Poti sa ai 100 de relatii inainte si daca intalnesti persoana potrivita, ramai cu ea. De ce trebuie sa judecam o persoana inainte sa o cunoastem. Deci, draga mea, daca vrei sa-ti impresionezi iubitul, sa-l domini asa cum ai spus si tu, trebuie in primul rand sa-l faci sa te doreasca, cum niciodata nu te-a dorit. Il chemi la tine, te imbraci provocator, il saruti, il atingi, arata-i ca vrei sa faceti sex, dar NU, lasa-l pana cand vezi ca nu mai poate laughing, asa tu, controlezi totul, faceti sex atunci cand vrei TU, dupa te descurci, nu trebuie sa ai mare experienta ca sa te misti deasupra lui sau oricare alta pozitie, fii tu, lasa emotiile in sufragerie! Succes, sper ca te-am ajutat!

16 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate numai mama ta te poate ajuta in mod real in aceasta problema. Sexul este ca si o meserie, nu poti deveni experta fara experienta necesara.

| Lovely04 explică (pentru neutrino):

Nu cred chestia asta. tinand cont ca facem parte din 2 perioade diferite

| Alcyon a răspuns:

A avut o gramada de relatii? Hm, nu prea suna bine. Nu vreau sa-ti stric cheful, insa lupu-si schimba parul, dar naravul ba. La un moment dat o sa plece la alta.

| Lovely04 explică (pentru Alcyon):

Nu e chiar asa...a avut o gramadat de relatii da nu le-am numarat dar nu imi spune ca pana la varsta de 25-26 de ani a avut doar 2 relatii...

| Lovely04 explică (pentru Public22):

Multumesc laughing :* la asta ajunsesem si eu, la asta ma gandeam. Si da stiu ca ar fi putut avea 100 de relatii daca el considera ca sunt persoana potrivita asta e tot ce conteaza

| Public22 a răspuns (pentru Lovely04):

Ma bucur daca te-am ajutat!

| Alcyon a răspuns (pentru Lovely04):

Asa crezi tu. Dar din experienta iti spun, ca nu-i chiar asa. Un barbat care a fost cu nspe femei, isi pierde repede interesul. Poate ca o sa stea cu tine catva timp, pana se plictiseste si incepe sa-si doreasca si altceva. Tu poti sa crezi ce vrei. Dar eu iti spun, cliseele astea, de prin romanele de dragoste (gen, a fost cu multe femei dar m-a gasit pe mine, Ileana Cosanzeana, care l-a facut sa se indragosteasca pe veci), nu tin si-n viata reala. Si da, persoanele care au avut putine relatii, au sanse mult mai mari sa faca o familie reusita, decat cele care tot umbla aiurea, din pat in pat (fapt care e un indiciu al unei posibile instabilitati emotionale, a lipsei principiilor morale etc.).

| rkoWow a răspuns (pentru Public22):

Foarte bun raspunsul tau Madalin.Ai spus lasa emotiile in sufragerie.E misto chiar acolo sa se produca actul sexuallaughing)

| Public22 a răspuns (pentru rkoWow):

laughing

| Public22 a răspuns (pentru Alcyon):

De ce spui asta? Poti sa ai 100 de relatii inainte si daca intalnesti persoana potrivita, ramai cu ea. De ce trebuie sa judecam o persoana inainte sa o cunoastem. Deci, draga mea, daca vrei sa-ti impresionezi iubitul, sa-l domini asa cum ai spus si tu, trebuie in primul rand sa-l faci sa te doreasca, cum niciodata nu te-a dorit. Il chemi la tine, te imbraci provocator, il saruti, il atingi, arata-i ca vrei sa faceti sex, dar NU, lasa-l pana cand vezi ca nu mai poate laughing, asa tu, controlezi totul, faceti sex atunci cand vrei TU, dupa te descurci, nu trebuie sa ai mare experienta ca sa te misti deasupra lui sau oricare alta pozitie, fii tu, lasa emotiile in sufragerie! Succes, sper ca te-am ajutat!

| BTWIN a răspuns:

Cati anisori ai tu? big grin

| Lovely04 explică (pentru BTWIN):

18 cat tot conteaza asa mult pentru tine...

| BTWIN a răspuns (pentru Lovely04):

Acum stiu ca nu ai multa minte ...mai bine cauta un baiat de varsta ta si lasa sexul pana nu iei bacul

| Lovely04 explică (pentru BTWIN):

Scuze ca ai tu multa minte. cred ca e viata mea si fac ce vreau. si pentru cultura ta generala sunt primul an de facultate...fac 19 ani dar nu am dat prea multe detalii ca ma gandeam ca nu contau straight face

| BTWIN a răspuns (pentru Lovely04):

La ce intrebare ai pus nu ai mai mult de 14 ani ...si raman la aceeasi parere...fa-ti un prieten de varsta ta!

| Lovely04 explică (pentru BTWIN):

Parerea ta. putin imi pasa

| Anemona2020 a răspuns:

Buna...pai in primul rand asta nu prea poti sa fac deoarece sunt sigura ca o sa fi si putin rusinata de el si nu prea ai nici experienta, dar poti sa decorezi camera frum o cina romantica, sa incepi tu sa il saruti sa il atingi...