| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună, TPU! Am o problemă peste care nu reușesc să trec de ceva vreme. Am o relație de mai bine de un an și jumătate cu un bărbat pe care îl iubesc foarte mult. Acum câteva luni am vrut să aflu de fostele iubite. Nu voia să îmi spuna de o relație de a lui care a durat mult timp. Până la urmă am aflat... tipa aia cu care fusese era căsătorita, si el era practic amantul ei, si el a părut foarte implicat in treaba asta, pe mine știu că mă iubește foarte mult, urmează să mă ceară de soție, stăm împreună, totul e bine între noi. Însă tot timpul mă gândesc la treaba asta, cum a putut el să stea cu o femeie măritată? Soțul ei era plecat în afară cât au fost, dar tot nu îmi pot explica. Am ajuns să înnebunesc de durere. Intru pe profilul ei de 10 ori pe zi să văd ce a mai postat. Nu mi se pare frumoasă. Știu că nu e mai frumoasă decât mine, însă are foarte multi bani. Eu abia am câteva milioane acolo, sunt profesoară la liceu, nu am un salariu wow. ea are afaceri, bani, mașini, de la părinții ei. Este genul de femeie bărbat. Nu îl pot înțelege pe el, eu sunt total opus de ce este ea. Cum să reușesc să scap de obsesia pentru ea? Ei nu au mai vorbit, doar mama ei i-a scris lui de ziua lui si mi-a spus.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ti-am recomandat intrebarea, merita, in sf ceva nou si in categoria asta, de ce nu mergi la vreun psiholog? ai avut relati in trecut?

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, pe barbat nu-l poti dezvata de viciul care-l are. Ori il accepti asa cum este, ori te desparti de el.
Poate ca pe amanta aia nu o vezi tu frumoasa, dar sunt convinsa ca barbatul tau a gasit-o foarte frumoasa si irezistibila, daca a fost impreuna cu ea mult timp.
Ma indoiesc ca femeia aia l-a platit pe barbatul tau, asadar, nu-i mai cauta scuze, ca nu are!

In orice caz, eu sunt foarte curioasa sa aflu, cum ai reusit tu, un profesor de liceu, sa aduni cateva milioane la anisorii astia, cand toti ceilalti profesorii abia primesc lunar, cateva sute sau doar 1500-2000 lei?

| mihai69 a răspuns:

Femeie... ești dusă fără speranță!
Gelozia omoară încet și sigur orice relație.
Ce importanță are cine și cum e sau ce face și ce are o FOSTĂ?!? Dacă nu mai are treabă cu ea, ție trebuie să ți se fâlfâie cu grație de existența ei.

| mihai69 a răspuns:

După ce am scris primul răspuns ți-am „răsfoit" puțin profilul și am văzut că tu ai de fapt „problema" asta de ceva vreme, nu de azi, de ieri.
Ar fi cazul să renunți total la FB, e clar că ți-a sucit mințile.

| WaterDrop a răspuns:

Ce? Dar de unde stii tu ca el nu minte? Ai vorbit cu ea personal? Poate a fost doar prietenie, pentru ca barbatii au obiceiul sa mai infloreasca numarul relatiilor, pentru a`si creste masculinitatea. Nu ai de unde sa stii asta. Daca nu ai somn noaptea, mergi si vorbeste cu ea.

Ca si paranteza, "ai grija ce`ti doresti" se aplica perfect in cazul tau. Nu era deloc relevant pentru relatia voastra sa afli tu cu ce femei a mai umblat. Cu ce te ajuta asta, atata timp cat el este cu tine acum si te iubeste? Pentru problema asta, iti recomand cateva sedinte la un psiholog, pentru ca s`ar putea sa il pierzi daca continui asa.

| gothicbat a răspuns:

V-ați găsit, ăla un bou și tu o obsedată laughing