| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si am nevoie de cat mai multe pareri.

acum 3 zile am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu neprotejate, la primul contact el nu si-a dat drumul de loc, iar la al 2-lea a scos-o cu mult inainte sa ejaculeze... dar dupa terminarea primului contact aveam o secretie albicioasa si foarte elastica, nu era ca sperma asa lichida, iar el spune ca nu a simtit sa fi ejaculat....credeti ca totusi ar fi putut fi sperma?

Ciclul mi s-a terminat cu o zi inainte de contact dar cred ca am fost racita jos ca a curs mult mai putin si a venit si mai devreme. Si cateva zile a curs o chestie maro...deci nu as fi in perioada fertila

Credeti ca exista sanse mari sa raman insarcinata?

10 răspunsuri:
| BGI a răspuns:

Alta vaca scapata in lucerna. Felicitari, esti o viitoare proastpata mamica!

| Danysan a răspuns:

Baiatul a secretat (sa zic asa)lichid preejaculator care contine atleti si care poate duce la ceea ce nu iti doresti. Daca ai luat Escapelle nu ar trebui sa iti faci griji -Dar eu zic sa iti faci un test de sarcina si sa mergi la miedic acum cat mai e timp! Ce sa iti zic daca te joci aiurea.Si culmea ca nu esti o copila -Stiu cine esti laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El nu simte un anume lucru, in timpul actului sexual elimina sperma, putina dar destula pentru a ramane insarcinata, roaga-te sa nu fi fost la ovulatie ca e belea

| LineGuide a răspuns:

Ok, lichidul acela de care vorbesti poate proveni ori de la tine, ori de la el. Daca provine de la el, reprezinta un lichid preejaculator, care desigur contine spermatozoizi. Daca provenea de la tine, in cazul in care ai avut orgasm, nu exista nicio problema, si nu ai de ce sa te temi.
Mult noroc!

| MisFit20 a răspuns:

Lichidul ala e lichid seminal, da, contine spermatozoizi, poti ramane insarcinata.
Chiar daca nu ejaculeaza, in timpul contactului sexual se produce lichidul seminal, sansele unei sarcini sunt mult mai mici, dar exista.

| Keith a răspuns:

Sansele sunt foarte mari pentru ca, chiar daca nu s-a terminat in tine, baietii elimina un lichid pre-ejaculator chiar inainte de a se termina care contine spermatozoizi, plus faptul ca menstruatia a durat mult mai putin si ti-a curs si o secretie maronie, astea sunt semnele unei sarcini desi pot fi si semnul unei raceli.Iti recomand sa iti faci un test de sarcina,de preferabil surecheck, este cel mai bun test, ti-l faci cu urina de dimineata pentru ca are concentratia mai mare si iti da raspunsul exact, sau iti faci un control ginecologic chiar daca esti sau nu insarcinata, e decizia ta.P.S. Protejati-va daca nu va doriti copii data viitoare.Bafta!

| BlakeLively a răspuns:

Nu conteaza daca nu a ejaculat, tot sunt sanse de sarcina. Fa un test peste 2 saptamani.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

De curiozitate cati ani ai? Ca daca o sa ramai gravida sa stim daca este o problema mare sau nu. Este o probabilitate mare sa fi ramas insarcinata de aceea fugi repejor la ginecolog. fara teste de sarcina, acelea pot gresiwinking. Cel mai bine e asa, si de aceea exista ginecolog. bafta si te rog. spune-ne varsta.

| Keith a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Testele de sarcina nu gresesc daca stii de care sa iti iei.SURECHECK SI BARZA sunt cele mai bune, costa ele putin mai mult, ma rog nu chiar atat de mult, 13 lei dar sunt cele mai bune, eu ii recomandai cel mai bun test, te asigur ca aceste teste nu dau gres, totusi ea la ginecolog tot trebuie sa se duca pentru ca, chiar daca este sau nu insarcinata vizita la ginecolog tot trebuie sa o faca daca este racita.

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru Keith):

Exact.