| Necoara_Denisa_2000 a întrebat:

am o problemă. si am nevoie si de o rezolvare. dar nu prea o găsesc. imi e cam jenă dar nu am incontro. cu părinţii nu pot vorbi. Acum o zi m-am dezvirginat cu prietenul meu. stiti si voi fetelor vum e o dezvirginare cu durere si seacă. ne am chinuit dar am reuşit. doar m a dezvirginat dupa a mai bagat o si scoso de vreo 2 ori. deci nu a fost un act sexual. apropo nu mi a cursuri sange dar înainte el se mai juca vu degetul. maxim doua..azi când am mers la baie de dimineaţă dupa ce m am urinat am simţit ca usturime. o durere. si nu am băgat de seamă după observasem ca merg prea des la baie simteam ca imi vine dar Când făceam făceam putin cativa stopi. si după ma durea. având in vedere ca e abia la inceput adică dacă e ceva vreau sa iau treaba din timp. poate sa fie doar de la dezvirginare la cum a fost forţat vaginul sau e ceva diferit? Dacă da ce credeţi ca poate fi? Apropo nu imi sugerati sa merg la ginecolog ca cum spuneam ai mei nu ştiu. spune ti mi ce aş putea sa dac. ca sa imi treacă sau despre ce e vorba. P.S. am 15 ani ştiu ca e o vârstă fragedă dar il iubesc si el la fel si cu el vreau sa rămân. va multumesc. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Storm1X a răspuns:

Ideea este ca atunci cand ai decis sa faci sex cu prietenul tau ar fi trebuit sa te documentezi putin inaintewinking daca tu nu ai fost lubrifiata destul (uda cum se zice ) este posibil sa fie de la asta, prietena mea a avut o problema asemanatoare din cauza ca nu era destul de uda. Sau poate este vreo mica infectie, fetele sunt mult mai sensibile. Poate nu ai folosit prezervatic, data viitoare incearca-l, iti poate salva viata

17 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Dacă problema ține mai mult de o zi mergi la medic, părinții o să te frece puțin dar până ajungi majoră asta o să fie ultima ta problemă. Dacă infecția avansează oricum vor afla și va fi mai nasol tratamentul și să nu te prostești cu nici un tratament găsit pe cine știe ce site dubios.

Ps:infecțiile urinare se fac din mai multe motive, nici nu e nevoie ca părinții tăi să afle de relația ta ca să mergi la un control ginecologic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai pomenit daca prietenul tau a folosit prezervativ in momentul dezvirginarii si nici daca in urma acele "degetici" de care pomenesti ai fost excitata suficient pentru ca vaginul tau sa fie foarte bine umezit si pregatit pentru penetrare.Senzatia de urinare frecventa si de usturime poate proveni doar de la faptul ca nu ai fost suficient de umeda si penetrarea a fost efectuata mai "pe uscat" si fara relaxarea necesara a muschilor vaginali ceea ce provoaca de fapt durerea si usturimea. Posibilitatea producerii unei infectii deocamdata nu poate fi luata in calcul si nici nu pare a fi posibila deoarece este prea scurt timpul pentru a se putea realiza incubatia. Este mult prea devreme pentru a se putea da un raspuns competent si corect.

| Necoara_Denisa_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

A folosit prezervativ! Nu dorm noptile. imi e frică sa merg si la baie in cât timp imi va trece? Infectie nu prea are cum. pentru cu nu am făcut si ma dez protejat iar înainte nu aveam nimic de genu
. Va rog ajuta ti ma va implor

Ce s fac ca nu mai.suport. sad

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necoara_Denisa_2000):

In mod normal in cazul unei dezvirginari grele sau a unei masturbari mai energice intreaga zona vulvara (labiile mari, labiile mici clitorisul si uretra) precum si muschii vaginului sunt afectati de un fel de febra musculara. Durerea poate persista cateva zile (3-5) si se va atenua pe parcurs, insa daca zilnic vei spala intreaga zona vulvara cu infuzie/ceai de musetel moderat de rece ptrecum si aplicarea unor comprese umezite cu acel ceai, precum si folosirea/aplicarea unor creme cu efect racoritor pe labiile mari durerea va fi mult mai suportabila si va dispare chiar si cu 1-2 zile mai repede.Incearca sa procedezi astfel si in functie de rezultat sa mai revii cu o alta notificare.Cu putina suferinta totul trece in cateva zile. Multa sanatate.

| Necoara_Denisa_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Cum ceai de musetel moderat? explica mi te rog... îţi mulţumesc de răspuns.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necoara_Denisa_2000):

Daca ai fi citit cu atentie ai fi observat ca scrie "ceai de musetel moderat DE RECE. Am specificat "sa fie moderat de rece" in ideea sa nu iti provoci o raceala "pasaricii" tale in momentul spalarii dar mai ales daca iti vei aplica peste labii si o compresa imbibata cu acea infuzie care ar putea fi mult prea rece.Ai putea intreba la farmacie daca au ceva unguent/crema/solutie care sa contina menthol, camphor si extract din plante medicinale. Exista o crema ieftina numita Phederbalsam cu efect racoritor si revigorator.

| Necoara_Denisa_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Si crema de galbenele nu e bună?

| Necoara_Denisa_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

Sau mai am unul care conţine:
-flori de musetel
- frunze de mentă
-iarbă de rostopasca
-flori din coada soricelului
-scoarţă de scrusin
- fructe de fenicul. si se numeste Hepatil e bun?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Necoara_Denisa_2000):

Incearca si ai sa-ti dai seama daca au vreun efect, in orice caz nu iti vor provoca ceva rau.Dar daca in urmatoarele 2 zile nu dispare usturimea te sfatuiesc sa discuti neaparat cu medicul de familie.

| mihai69 a răspuns:

Se pare că te-ai ales (cel puțin) cu o infecție urinară. E musai să mergi la medic, poate fi ceva mai grav și dacă nu te tratezi... o să regreți pe urmă toată viața.
Pe viitor, nu mai lăsa pe nimeni să „intre în tine" FĂRĂ prezervativ! și folosiți și lubrifiant, că nu-i o avere!

| Necoara_Denisa_2000 explică (pentru mihai69):

Dar am făcut cu prezervativ! Si nu prea are cum sa fie infecţie cu inainte nu aveam nimic..si dupa a doua zi simteam.ca mor
. Nu ma mai speriaţi va rogcrying(

| Emilian65 a răspuns:

Cum te-a dezvirginat daca nu a curs sange? Cand te dezvirgineaza iubitul, automat se rupe himenul si-ti curge sange. Deci, nu a fost o dezvirginare ci doare o senzatie de dezvirginare. In ceeace priveste usturimea pe care o ai este de la faptul ca el a fost dur cu pasarica ta.

Răspuns utilizator avertizat
| DumnezeuTatal a răspuns:

Mie imi suna a infectie, da-i cu ceai de musetel, si roaga-te sa nu fie ceva mai grav.

| Oxymorone a răspuns:

Hei,nu e nimic grav, asta se intampla la toate fetele, cel putin la mine a fost la fel happy Stai linistita happy E normal, nu ai ce cauta la ginecolog penttru un fleac happy

| Necoara_Denisa_2000 explică (pentru Oxymorone):

Când imi trece raspunde mi inapoi te rog. simt cu mor Când ma duc la baie...

| IMPLICAT a răspuns:

Ar fi trebuit macar sa stii cat de sensibila e "gugulina" ta.