| Diana9966 a întrebat:

Am o problema si as avea nevoie de niste sfaturi. Astazi se implinesc 2 luni de cand am o relatie cu un baiat mai mare cu 2 ani decat mine. La inceput era atat de dragut si grijuliu, mereu isi facea timp sa stea doar cu mine. In fiecare noapte, dimineata si pe parcursul zilei imi trimitea mesaje, imi placea, deoarece imi dadeam seama ca tine mult la mine. La scurt timp am inceput am inceput sa ne certam din cauza prietenilor, pentru niste lucruri stupide. Acum o saptamana mi-a trimis un mesaj in miezul noptii, in care m-a anuntat ca vrea sa ne despartim. Cand l-am intrebat care era motivul, mi-a spus sec :,, nu ne potrivim,,. Am avut un soc, nu credeam ca e posibil asa ceva. A doua zi, spre seara, m-a sunat si m-a intrebat daca ne puteam intalni, eu am acceptat. In momentul cand am ajuns acolo, a inceput sa isi cera scuze, mi-a spus ca nu stie ce la apucat etc.pana la urma eu l-am iertat pentru a treia oara! miercuri, cred ca a fost una dintre cele mai frumoase seri de cand suntem impreuna. m-a tinut tot timpul in brate, din cand in cand ma saruta, mi-a spus ca ma iubeste etc. Joi, din nou am ramas socata.MI-A spus ca eu il sufoc, nu ii dau libertate si ca -ar dori sa petrec mai mult timp cu prietenele mele. In seara din cursul zilei de joi mi-a vorbit pe un ton ciudat, la un moment dat a inceput sa ma ironizeze. Eu m-am saturat de acel comportament si am plecat acasa... In miezul noptii mi-a trimis un mesaj in care ma intreba ce fac. Eu nu l-am vazut pana dimineata, iar atunci i-am raspuns. De vineri incerc sa dau de el, dar este de negasit. I-am trimis o gramada de mesaje in care il intrebam de ce refuza sa vorbeasca cu mine, iar el nu mi-a raspuns la niciunul, chiar l-am sunat de cateva ori. Ieri, o prietena mi-a aratat ca prietenul meu ia trimis un sir lung de pupici. In acel moment am crezut ca innebunesc. Eu am incercat trei zile sa il gasesc, sa ne intalnim sa clarificam lucrurile. Dragii mei, daca se intoarce, voi credeti ca merita sa il iert pentru a patra oara? Va rog ajutati-ma. Multumesc.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El se joaca cu tine, se distreaza pe baza ta pana va obtine tot ceea ce il intereseaza. Si dupa aceea isi va vedea de treburile lui.

| Alcyon a răspuns:

Probabil ca acum isi face mendrele cu alta. Cred si eu ca nu-ti raspunde, daca e "ocupat". Vezi-ti de viata ta si nu-l mai cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarta-l. Daca ai fost proasta de 3 ori a patra oara nu prea face diferenta, nu?

Acum pe bune. Daca lui nu-i pasa de ce naiba iti bati capul? Nu trebuia sa-i trimiti mesaje in draci. Unul e suficient, daca nu isi da silinta sa-ti raspunda inseamna ca e preocupat cu altceva. Si emoticoanele alea nu cred ca inseamna mai nimic. Sunt doar niste fatuci care mai animeaza conversatia, totusi. Daca si-ar fi tras-o cu alta ti-ai fi taiat venele sua ce?

Da-i pace si nu-l mai cauta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu merita.

Vestea buna e ca s-ar putea sa nu se intoarca la tine asa ca nici nu va trebui sa-ti bati capul daca merita sa-l ierti sau nu.

| Hace a răspuns:

Nici sa nu te gandesti. Tipul este insatbil si chiar nu merita. Un al doilea lucru ar fi sa nu mai insisti (chiar o sa il sufoci)! Si ca sa fim sinceri nu este nici o perioada foarte mare de relatie, asa ca. baieti mai sunt! Viata este frumoasa!

| sbego a răspuns:

Sincer.e un baiat care isi schimba sentimentele si gandurile de la o ora si de la o zi la alta...cand se gandeste la tine ..atunci iti spune ca te iubeste..cand are in gand alta fata..atunci nu te baga asa tare in seama..si nu ii mai pasa de tine..si se tot intorc aceste sentimente..eu zic ca nu merita sa il ierti..sau daca il ierti. tine-l mai din scurt happy