| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si as fii foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta.
am un iubit cam de 3 luni, el acum o luna s-a mutat in chirie intr-un oras la 20 de km de mine si lucreaza acolo ..eu am 19 ani jum iar el are 23, prima data cand mi-a propus lucrul acesta am fost de acord sa ne mutam impreuna din cauza problemelor ce le aveam atunci in familie,dar acum nu stiu de ce am retineri si incep sa ma gandesc ca poate e prea repede si inca nu am apucat sa ne cunoastem indeajuns unul pe celalalt si ma gandesc ca e cam repede,parintii mei imi spun tot cam acelasi lucru.el in schimb vrea cu sa ma mut cu el si imi tot zice ca, daca il iubesc sa ma mut acolo cu el ca altfel ne vom certa si ne vom despartii pana la urma..va rog frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru ca nu stiu ce sa mai fac, il iubesc si nu vreau sa-l pierd dar mi se pare cam devreme sa fac pasul ce mi-l cere el.cum as putea sa-l fac sa ma inteleaga? multumesc

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Nu fugi de problemele din familie mutandu-te cu el pentru ca iti poti crea alte probleme, sa fi nefericita si mereu nehotarata. Daca nu esti sigura de pasul acesta, nu-l fa si asteapta pana cand te simti sigura.Si el daca te iubeste te va astepta, de ce atata garaba? El trebuie sa te inteleaga chiar daca te iubeste si este nerabdator sa fiti mereu impreuna, dar daca tu nu esti sigura niciodata nu vei fi fericita. Oricum tu esti singura care poate sa ia aceasta hotarare independent de sfaturile lumii si presionarile lui. Sper sa iei decizia corecta astfel incat sa nu regreti nimic mai tarziu si sa fi fericita alaturi de iubitul tau.