| SelenaTeffey a întrebat:

Bună TPU, am o problemă, vă rog să mă ajutați, acum cam 2 săptămâni am făcut dragoste cu prietenul meu, amândoi eram virgini, la început am făcut cu prezervativ, cam 5-6 minute, după am renunțat la el şi am făcut fără, să vedem cum e.
Am făcut în jur de 3 ore dar țin să menționez că ne-am mai oprit, nu am facut-o continuu.
La sfârşit, nu s-a terminat în mine, a ieşit mai repede şi a mers la baie. Dar țin să menționez că a durat destul până s-a terminat în baie, nu ii venise cât am făcut dragoste.
Este posibil să fiu însărcinată?

Dau fundă. Vă rog frumos, am nevoie de un răspuns de la cineva mai experimentat. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata DOAR daca intretine contacte sexuale neprotejate si acestea se petrec neaparat IN PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. In consecinta trebuie sa stii ca pentru a se forma o sarcina este nevoie sa fie intrunite in mod obligatoriu minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca concomitent/in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in trompa uterina, care asteapta sa fie fecundata de un spermatozoid. 2- Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL FEMEII (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar astfel spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si apoi in trompele uterine. Lichidul preejeculator NU CONTINE spermatozoizi in momentul producerii acesteia de catre glandele bulbouretrate. Daca sexul are loc in afara perioadei fertile probabilitatea de a ramane insarcinata este minima, nesemnificativa chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat. Intarzierea inceperii menstruatiei poate sa apara din cauza unor dereglari hormonale de moment dar NUMAI in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT. In cazul sexului prezentat in intrebare se poate trage concluzia ca partenerul de sex are o foarte mareexperienta sexuala, din moment ce a reusita sa-si coordoneze si controleze si sa retina ejacularea spermei in mod voit astfel ca ejacularea s-a produs doar in momentul hotarat de el. Daca este ferm convins ca reuseste de fiecare data sa isi retina perfect ejacularea, probabilitatea aparitiei unei sarcine se poate considera ca fiind teoretic 0 (NULA) sau altfel spus, aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nicio sansa sa ramai, cum a spus si Corbul, este nula aceasta sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu erai in perioada fertila, nu ai cum sa fi ramas gravida.

| LoveSleep a răspuns:

Nu e posibil, având în vedere că 2 din 3 ore s-a jucat cu degetul (iar tu ai crezut că e penis) 5-6 minute ați făcut-o protejat și restul timpului ați luat pauze.

| SelenaTeffey explică (pentru LoveSleep):

Eşti unul din oamenii ăia, şmecheri care încearcă să fie deştept dar de fapt, eşuează mereuwinking

| LoveSleep a răspuns (pentru SelenaTeffey):

Nu contează dacă eșuez în a fi deștept, important e că sunt șmecher. Mersi de compliment. Nu e nevoie să-mi dai mesaj privat. Oricum nu vreau să fac concurență cu mașina aia de sex laughing

Vrei să mă justific? Sigur că vrei.
Ai zis că ați fost amândoi virgini, apoi vii cu semi grenada "Am facut sex în jur de 3 ore...dar cu pauza". Nici prietena lui Traistariu nu îl laudă cu așa un număr. Dacă ați făcut sex de 2 ori câteva minute într-un interval de 3 ore, n-o zi în felul ăla. Prin răspunsul meu, pe lângă amuzant, foarte inteligent, voiam să subliniez ideea asta. Nu poți să iei în serios întrebarea ta când apare artificiul ăla acolo.
În plus, corbulețul îți răspunse deja, foarte detaliat de altfel.

Part 2.

E clar că nu voiai să-ți propulsezi prietenul extra potent în fanteziile noastre. Tu voiai să explici cât mai bine ce s-a întâmplat, dar mi-a scos ochii chestia aia și nu m-am putut abține.

O seară faină.