| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema va rog sa ma ajutati cu un sfat.Eu am 17 ani, am fost cu un baiat mult timp si mi-am pierdut virginitatea cu el pentru ca il iubeam.Ne-am despartit am suferit multe luni acum sunt indragostita.Am un nou iubit suntem impreuna de 2 saptamani dar vorbim mai demult si a vrut sa ma intrebe daca mai sunt virgina dar a schimbat subiectul.Imi e frica de momentul ala,nu vreau sa stie lumea, nu sunt sigura ca va tine atat de mult relatia inca suntem la inceput..nu stiu ce sa ii spunsadnu vreau sa il pierdsad nu am degand sa o fac cu el daca nu ma asteapta luni bune (7-8?)

17 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

rolling on the floor bv mammi, bai sunt multe ca tine crede-ma, si naive! Prostute nu sunteti, sunteti doar naive, si un prea destepte. Mai ideea e ca un baiat lasand introducerea cu romantismul cu pupatul in fund si etc, el se rezuma la pasarica, adica abia asteapta sa ti-o traga! Zii k nu trebuie sa il interesezeee daca esti tu virgina sau nu! si zi sa nu te m intrebe daca asta te deranjeaza, hmm daca il iubesti si daca te iubeste, asta trebuie tu sa stii, gesturi fapte, alinturi bla-bla-bla, atunci poate merita si el sa se urce pe tine nitel smug, insa daca iti cere "verbal" sa ti-o traga inseamna ca e un putoi care s-a saturat de sora lu stanga, si nu stie cum sa se comporte cu o fata! Ideea e ca daca te face sa te simti bine, atunci e de bine, in sensul ca zambetul trebuie sa iti apara pe fata smug trebuie sa te faca sa te simti euforica, dorita de el, cat despre a face dragoste, inainte de toate trebuie sa existe si atractia reciproca, atingeri, priviri intene, acel preludiu smug etc! Nu stiu ce sa zic, intaratal, vezi ce anume vrea, pe tine sau pasarica ta! Si incearca sa nu fi naiva! fi mai isteata ca el, si nu o face cu el doar de dragul de nu a il pierde! succes sa fi cu minte >big grin

| HaarpCord94 a răspuns (pentru Picasso):

De acord cu Picasso

| Picasso a răspuns (pentru HaarpCord94):

Mc mc blushing

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Nu a fost bine ce-ai facut inca de la bun inceput, conteaza ca ai regretat si ca ai invatat din aceasta greseala, insa sexul este important intr-o relatie dar nu este cel mai important lucru, mai importante sunt intelegerea, respectul si increderea.
Sa nu crezi ca este capat de tara daca nu mai esti virgina, insa evita pe cat posibilul intretinerea de relatii sexuale cu acest iubit deoarece, te-a folosit deja un baiat, a facut-o cu tine si te-a lasat...Ce mai vrei>? Din nou aceeasi poveste.
Cand esti sigura ca si el tine la tine asa cum si tu tii la el, simti ca te iubeste sa fie asta dupa un an sau doi, abia atunci sa iti faci curajul pentru acest pas fie ca mai esti sau nu virgina nu te lasa folosita de barbati!
Numai bine!
pa, pa

| DeeaMarry a răspuns:

Nu ii raspunde la intrebare pana ce nu iti castiga pe deplin increderea.
Daca te iubeste cu adevarat nu ar trebui sa conteze asta pentru el.
Eu te sfatuiesc sa astepti sa treaca mai mult de 7-8 luni, daca relatia tine. Nu iti mai poti permite aceeasi greseala. Nu e drept sa suferi atat pentru niste nemernici!
Am o curiozitate. Dupa cat timp ai "facut-o" cu primul?

| neutrino a răspuns:

Toate bune si frumoase numai ca trebuia sa te gansesti inainte. In curand ai sa o faci si cu el, apoi el va pleca si tu iarasi vei plange si uite asa istoria se va repeta, tu bucurand-te de o colectie maricica. Nu ma injura, asa e viata. Daca tie ti-e teama sa vorbesti cu el acum, cand ai avut o singura aventura, ce vei spune viitorului sot despre bogata colectie pe care o vei avea pana atunci?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru neutrino):

Nu vreau sa fiu naspa, dar doar barbatii au dreptul la colectii? Sa nu uitam, singurii fara colectie sunt cei foarte urati sau care au defecte majore.

| neutrino a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Au si fetele drepturi la colectii, numai ca nu eu le denumesc intr-un anumit fel, ci societatea. Fiecare este liber sa faca ce vrea cu propriul corp, dar daca pui asa problema, ce rost mai are articolul tau?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru neutrino):

Care este rostul intrebarii tale, in acest caz? E foarte normal sa ridic obiectii de genul acesta. Nu este normal sa mai existe opinii de felul "Eu fac ce vreau, dar o fata care nu mai e virgina e marfa la mana a doua." in randul celor 20 +. Nu promovez experimentele de dragul experimentarii, dar nici nu este ok o societate care cere foarte multe calitati femeilor si niciuna barbatilor.

| neutrino a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Daca doresti sa-ti maresti zestrea ca un protest la adresa societatii e ok, dar nu ascunde acest lucru, indiferent cat de bogata va fi zestrea la un moment dat. Cum de te culci cu un barbat care nu are nici o calitate?

| andra000 a răspuns (pentru neutrino):

Eu ti-as da funda!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru neutrino):

Nicio secunda nu a fost vorba de ascundere. Intotdeauna am fost sincera in ceea ce ma priveste. Din aceasta cauza, evit sa fac lucruri de care m-as putea simti jenata. Ai reinterpretat prost ce am spus eu. Nu eu ma culc cu un barbat fara calitati. Spuneam ca barbatii nu trebuie sa aiba calitati, cel putin in aceasta zona geografica.

Răspuns utilizator avertizat
| CamiiBăă a răspuns:

Buna! Pai intr-o relatie e bine sa fi sincera.Cel mai bine este sa ii spui tot ce ai de spuswinking.

| Hitch26 a răspuns:

Daca chiar esti indragostita cu adevar de el, parerea mea e k ar trebui sa-i spui adevarul, o relatie care incepe cu minciuni va continua mereu cu minciuni, adevarul e sfant...sa nu uiti niciodata asta, iar in legatura cu sexul e o decizie buna sa astepti.

| Hitch26 a răspuns:

Daca chiar esti indragostita cu adevar de el, parerea mea e ca ar trebui sa-i spui adevarul, o relatie care incepe cu minciuni va continua mereu cu minciuni, adevarul e sfant...sa nu uiti niciodata asta, iar in legatura cu sexul e o decizie buna sa astepti.