| Jessabell a întrebat:

Am o probleme si vreau sa va cer ajutorul!
Sunt cu un baiat de 1 saptamana, ne cunoaste de cand eram mici si inainte sa fim impreuna eram cei mai buni prieteni si suntem si in continuare doar ca in alt fel.
El este un baiat extrem de frumos seamna izibitor cu Austin Mahone ( daca il stiti ), se imbraca misto, si nu o spun ca sunt iubita lui doar ca asa este si eu sunt mai urata.
Toate fetele il plac, are multi urmaritori pe facebook, like-uri multe etc...
Eu nu sunt asa de populara si el a spus ca ma iubeste asa cum sunt, felul meu de a fii si mereu imi spune ca sunt frumoasa, destepta ma alinta imi ia flori, ursuleti.

Sincer chiar il iubesc dar imi este frica sa nu vina una mai frumoasa sa-l ia, cum sa scap de temerea asta si cum sa am mai multa incredere in mine?!

El imi spune ca nici una numi va lua locu, din inima lui si ca sa termin cu aberatile astea si cand spune asta devine suparat si nervos intr-un fel.

Scuzati-mi greselile gramaticale dar ma grabesc!

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce urat e austin ala

| corbulalbrosu a răspuns:

Un barbat cu caracter care te iubeste nu te paraseste, indiferent daca esti urata sau frumoasa, desteapta sau proasta. S-ar putea ca gelozia ta sa fie factorul care l-ar putea indeparta la un moment dat, tu ar trebui sa-ti revizuiesti caracterul.

| anonimg a răspuns:

Este greseala multor oameni aceea de a face mai mult decat totul pentru a nu pierde pe cineva. Daca baiatul te place e bine, daca nu, nu. Acum este perioada de inceput. Voi inca nu va cunoasteti. Nu va cunoasteti caracterele unul altuia. Este normal sa aiba admirante; caracterul lui il vei cunoaste daca va fi cu tine sau te va parasi. (Mai bine acum decat mai tarziu). Tu te vaiti acum ca un copil care se teme ca-si va pierde jucaria, si nu ca ramane fara casa. Nimeni nu face casa cu popularitatea cuiva, ci cu caracterul acestuia. Asa ca nu te mai plange.
Tu cauta sa te temi de Dumnezeu si sa nu faci nimic necugetat cu baiatul acesta ca sa indepartezi prezenta lui Dumnezeu de la voi. Daca va incerca sa se culce cu tine mai inainte de casatorie, refuza-l chiar cu riscul de a-l pierde. Tu nu-ti pierde puritatea cu nici-un pret; si Dumnezeu te va binecuvanta.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă o s-o ții cu asta o să se împlinească la un moment dat. Dacă nu te plăcea, nu era cu tine. Te-a ales din "mulțimea de fete" pentru că te place, ai puțină încredere...în amândoi și în tine și în el.
Dacă îți vei da seama că are nu știu ce motive ascunse poți oricând să te desparți de el.

| frostxtq a răspuns:

Nu il mai bate la cap cu paranoia ta, se va satura si iti va da liber chiar daca nu va fi cu alta in acel moment, ci doar pentru a scapa de un stres.
Aranjeaza-te, ai grija de tine, fii zambitoare, daca te place asa cum esti, te va placea si daca esti mai sweet.
Daca e sa se desparta de tine o va face oricum, cu sau fara 'temerea' asta a ta.

| dydydeea a răspuns:

Doamne :o nu mi vine sa cred laughing suntem in aceeasi situatie
si eu am de fapt aveam sau poate chiar mai am idk nici eu nu stiu, un iubit mult mai frumos decat mine, eu ma consider mai uratica asa chiar urata in comparatie cu el adica eu daca eram baiat nu ma uitam la o fata ca mine laughing serios sad
si eu simt o mare neinncredere in mine si eu faceam la fel la inceput in prima sapt cand ne am combinat : sigur o sa ne despartim si chestii de genul ii ziceam si se enerva si imi tot zicea ca nu e adevarat ca eu te iubesc mult o sa iti demonstrez asta in timp si intr adevar chiar mi a demonstrat prin multe chestii dar in seara asta ca de obicei m a apucat o criza de gelozie si m am certat cu el din nou, din cauza neincrederii in mine, si el mi a zis sa ne despartim sad dar cred ca a zis in gluma pentru ca ar fi fost imposibil sper laughing)
deci daca el iti zice ca esti singura fata pai inseamna ca asa e, si incearca sa ai mai multa incredere in tine dar asa este la inceput in prima saptamana poate inca nu il cunosti cum este el cu o fata, na pnm cine stie dar vezi sa nu patesti ca mine ai mare grija, e super aiurea sa te simti inferioara lui, stiu cum este, pe strada ma simt super najpa cu el ca am impresia ca il fac de rusine sad
daca vrei sa mai vorbim da mi fb tau pe privat :*
mult succes

| Lorde92 a răspuns:

Ai mai pus tu intrebari in legatura cu iubitul tau, cum ca esti gravida si vrei sa te sinucizi, cum ca nu esti un troll si prietenii tai pun intrebari de pe contul tau etc. Ar trebui ca tu si prietenii sa stiti ca aceste probleme nu se rezolva pe TPU ci in viata reala!