anonim_4396
| Anonim întreabă:

Buna TPU... Am o relatie cu un tip de 19 ani din Bucuresti... Eu am 14 ani si sunt din Constanta, ne vedem pe web, ne auzim la telefon; am facut schimb de idiuri asta vara si acum ne-am apropiat mai tare. Credeti ca e bine ceea ce fac?

Răspuns Câştigător
| тecнιннιlα a răspuns:

Scz. M`am lungit prea mult cu povestea mea si nu ti-am prea dat un "sfat". Parerea mea e ca daca vrei poti pastra legatura, dar e cam dificil sa stati asa. Stiu mii de cazuri si nu`i varsta de vina. O fata ii din Buc are 14 el ii din Galati si are 20 straight face. si au mai bine de un an nici nu stiu cat. Sunt multi asa si rezista pentru ca se iubesc. Crede`ma sti mai bine ca mine ca si pe net si la dist tot iubesti. daca crezi ca rezistati aman2 si ai incredere in el si in tine si aveti aceleasi sentimente si chiar puternice atunci nu-l lasa doar de gura lumii sau doar din cauza dist. E pacat. Dar e si f grew. Daca simti cu adevarat ca nu mai poti si ca asta e ceea ce vrei si ceea ce iti doresti atunci pune capat. Dar vb si cu el despre asta chiar daca vrei sa continui sau nu. Vb cu el se vede ca nu`i bine ceva. Si poate si el e la fel (mai mult ca sigur), dar poate nu vrea sa-ti spuna. Nu neaparat cum spun multi e un "pervers" etc. Da te poate mintii, dar banuiesc ca`ti dai seama cand o face si nu poti toata viata sa te intrebi cf si daca zice adevarul. Scz sunt putin stresata si nu sunt in stare acum sa-ti explic prea bine ceea ce am de spus, dar sper ca ai inteles si important e ceea ce vrei u, ceea ce vreti voi nu restul :*. Bb kiss Ai grija de tine happy.

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu cred ca e bine. Well, nu sunt eu in masura sa te critic, dar macar sa nu faceti anumite greseli ca mine.Relatiile virtuale, nu duc la nimic bun.Nu stii nimic despre el, despre viata lui.De fapt stii:Ceea ce ti-a spus el.Si de unde stii daca e adevarat sau nu? Nu sti.Cine esti ce profitor, care vrea sa se intalneasca, cu tine si sa te corupa e? Mai bine gaseste-ti unul aproape de tine si sa stii ce-i poate pielea.

| Libelle a răspuns:

Of. Bucuresti-Constanta sunt 300 de km
Ai 14 ani, nu ai nicio posibilitate cu o relatie la distanta.Acum deja te-ai bagat in asta, si iti e greu sa renunti la el dar... el are 19 ani, si nu veti rezista l o distanta asa mare.Pt ca o sa va doriti sa va vedeti, si hai daca aveai si tu macar 16-17 ani mai ziceam.
Sunt constienta ca desi iti dau un sfat pe care ar trebui sa il asculti, nu vei face asta...
Deja te-ai apropiat de el, si ar fi indicat sa renunti. O sa ajungi rau apoi, si relatia asta te va face sa suferisad

| тecнιннιlα a răspuns:

Eu sunt din Resita, el e din Constanta straight face. Il stiu de mai bine de 2 ani happy (doar net, web, tel). Si ne certam mai merew. De rezistat rezista, dar cam f grew. Daca poti incearca sa-l lasi (daca nu ti la el si daca nu tine la tine atat de mult incat sa nu va puteti desp). Eu am vrut sa-l las dupa 3 luni de relatie si n`am putut (aman2 am vrut, dar deja existaw sentimente si akwm vrem cum ar veni sa ne desp - acum suntem certati, dar na - dar degeaba vreau, tin prea mult la el si nu pot... de cate ori ne certam si imi zice sa ne desp de atatea ori se intoarce inapoi). Daca puteti sa va vedeti si ns... si asa mi s`ar parea dificil (noi nu ne-am vazut deloc - in real). Cum am zis nu`i chiar ROZ. kiss. Vz ce faci big grin mai bine zis ce faceti happy. Bb :-p.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Pai nu stiu, dar relatiile la distanta nu prea merg, crede-ma o sa suferi mai mult, si eu am fost cu un tip de acolo de unde e si prietenul tau, eu sunt foarte departe de bucuresti, si nu ne-am putut intalni si relatia noastra dupa 3-4 luni s-a stricat rau, nu am mai vorbit, si in final am ajuns la despartire. Si eu am suferit mai mult. Te sfatuiesc sa nu continui relatia.Pentru ca ochii ce nu se vad se uita! Si te poate insela cand vrea, te poate mintii cand vrea el, tu nu poti sa stii cum e el, pentru ca pe internet suntem altfel, si in realitate altfel, acum depinde si de persoana, dar la baietii...
Bafta si Craciun Fericit!

| cryssa a răspuns:

Ai 13 ani nu mai mintirolling on the floor)
si lol ca nu e normal si bine ce faci
e un pedofil, la dracurolling on the floor

| ReeaAndreea a răspuns:

Draga didy relatiile la distanta nu prea merg dar aceasta nu e o relatie la distanta e mai mult o relatie online sfatul meu e sa nu continui deoarece s-ar putea sa te atasezi de acea persoana si lui nici sa nu-i pese sau sa vb cu tine doar din plictiseala si lipsa de ocupati... sfatul meu esa fiti doar prieteni online

| EsarfaRozZ a răspuns:

Parerea mea, este ca nu ai facut deloc bine. eu consider ca nu ai cum sa fii impreuna cu un tip din alt oras, mai indepartat, si nu aveti vreodata cum sa va vedeti. adica... ce relatie mai e aia? vb doar la tel si va vedeti doar la web? de unde sti tu, ca dupa ce iti inchide telefonul spunandu`ti te iubesc, se saruta cu alta? dci relatile la distanta nu merg niciodata. si vei ajunge sa pui suflet, si apoi vei suferi mult. Eu te sfatuiesc sa iti gasesti un prieten din orasul tau. e cel mai bine asa. parerea mea este ca nu poti avea un prieten din capatul celalalt al tarii, sau dintr`un oras foarte indepartat.

Asta e parerea mea, si sper ca te-am ajutat cat de putin.big grin
bafta in continuare!

| BrD a răspuns:

Sigur nu. Crede'ma, o sa regreti mai tarziu.

anonim_4396
| Anonim explică:

Nu e bine pentru ca relatiile de pe mess de obicei se termina prost. daca vrei sa mai vb id meu este alexbossforever.PS":eu am 15 ani

anonim_4396
| Anonim explică:

Nu prea.Insa e decizia ta.Depinde daca merita.

| liaspuf a răspuns:

Relatiile 'pe mess' sunt cele mai nepotrivite.nu incerca sa te apropii de cineva pe care nu ai vazut niciodata.parerea mea