| anonim_4396 a întrebat:

Am o relație de 6 luni cu o fata care ma iubește enorm de mult. Nu ma îndoiesc de asta nicio secunda deoarece a făcut enorm de multe pentru mine, a plâns mult sa fim împreună, am fost primul din viata ei, adora amorul cu mine, îmi face cadouri, mi-a dat parolele de pe rețele de socializare deși eu nu i le-am cerut și am și refuzat la început ba chiar a avut șansa să mă înșele cu cineva mai bun ca mine și nu a făcut-o.
Am mai avut iubite, dar niciun nu m-a iubit ca ea
Problema e ca vorbește despre faptul ca prietenele ei au iubiți cu mașina iar eu nici carnet nu am deocamdată și pe lângă asta știu ca ei ii plăceau băieții înalți, iar eu sunt destul de scund deși ma iubește enorm și nu a însemnat pentru ea un ideal, plus ca nu am ochii albastrii și ea adora ochii albaștrii.
Din aceste doua motive rareori, cam în 4/10 cazuri ma simt demoralizat și ca nu o merit.
Cum as putea sa nu mai simt acest sentiment apăsător?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Lol da chiar n-ai de ce, astea cu ochi albastri, baieti inalti etc. sunt chestiile alea de baiat ideal, dar asta nu inseamna ca daca ai un partener care nu le are nu-ti mai place doar pentru ca nu le are. Ti-a dovedit destul de clar ca tine la tine asa cum esti asa ca te demoralizezi degeaba.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

I-ti cumperi si tu masina. Si ai rezolvat problema in proportie de 50%. Facand abstractie de ochii albastri si/sau de lentilele de contact. big grin

| Plato a răspuns:

Avutiile si aspectul nu inseamna nimic pentru o persoana rationala. Iubirea nu are nicio treaba cu materialismul.
Nu-mi vine sa cred ca ai zis ca nu o meriti deoarece nu ai masina. O sa incerc sa uit, ca sa nu-mi înrăutățesc parerea despre oameni.

| Stropdeploaie a răspuns:

Probabil o satisfaci foarte bine. De aceea sta cu tine! Chestia cu iubirea este doar o copilarie. Faptul ca ti face foarte multe cadouri. le face doar sa te cumpere.Sa te orbeasca!