| Keytiii a întrebat:

Buna tpU!
Am o relatie de 8 luni si cu citeva zile in urma am gresit in aceasta relatie(mi-am dezamagit iubitul,l-am suparat). Astazi am primit un email de la el,in care me-a pus o intrebare,,Ai putea sa te joci cu inima mea?" Am inteles, ca are banuieli in privinta relatiei noastre.Trebuie sa-i raspund la intrebare,il iubesc foarte mult si nu stiu ce sa-i spun, cum sa-i demonstrez pentru ca sa nu mai apara intrebari de acest gen si sa inteleaga ca eu nu ma joc cu inima lui si nici nu as vrea sa o fac.Va rog sa ma ajutati!

7 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Simplu... nu da importanta evenimentului. Cu cat dai mai mare importanta cu atat devine mai amplu si mai greu de depasit.
Nu cred ca te-ai ars cu altul, asa ca nimic nu poate fi atat de grav.
Raspunsul la emailul tau este:
"Eh! Hai ca nu a fost cine stie ce! Nu exagera, stii ca esti parte din mine si nu are sens sa ne certam pe tema asta! Am gresit putin de tot, dar daca nu m-au iubi cu adevarat nu ai reusi sa treci cu usurinta peste asta, asa cum si eu am mai trecut!"

Efectiv, pariezi pe dragostea lui, cu care te-a topit, si-i spui ca nu poate fi asta o piedica atat de mare, incat sa faca caz din asta!
Mergi pe mana mea si copie ce am scris, rezultatul va fi garantat bun, pentru ca este un pic curajos, un pic iertator, un pic acuzator, si un minimalizeaza efectul a ceea ce ai facut!

| cristimihailov a răspuns:

Ce inseamna dezamagit? Te-ai dat la altul? Sau?
Cand primesti un email dupa 8 luni... mi se pare ca nu e relatie asta.

| Keytiii explică (pentru cristimihailov):

Email(un mesaj pe o retea de socializare)
Sa suparat pe mine deoarece verisorul meu me-a scris un mesaj in care me-a spus ca daca iubitul meu ma va supara o sa-l bocaneascabig grin iar eu intr-un fel nu i-am tinut apararea.

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca, din dragoste fata de el, ai gresit numai de cateva ori, si te va ierta.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ii vei spune exact ce ne spui si noua,respectiv ca il iubesti foarte mult.
Ceea ce s-a intamplat e minor,n-ar trebui sa dati importanta la asemenea lucruri.
Tu erai intre ciocan si nicovala,varul tau se oferea sa puna lucrurile in ordine daca te-ar supara iubitul,iar el(iubitul) probabil te cam supara de nu i-ai sarit in ajutor.
Ar trebui sa se gandeasca putin mai bine ce anume face el gresit fata de tine si de ce nu i-ai sarit tu in ajutor,pentru ca daca lucrurile stateau altfel si comportamentul lui era impecabil,l-ai fi aparat pana in panzele albe.
Acum,ar trebui sa-i spui simplu ca-l iubesti si-l iubesti sincer, indiferent ce face, doar ii ierti toate cu draga inima, ce dovada mai puternica decat generozitatea ta ar putea exista?
Pentru ca daca te-ai fi jucat cu inima lui, n-ati fi fost impreuna 8 luni cu speranta sa nu va despartiti niciodata!
happy

| Picasso a răspuns:

Fal sa iti ceara sa te intalnesti cu el, si dupa ce il prinzi bine, sa nu ii dai drumul, il lovesti cu un sarut, doua, trei.........pana uit de ce a venit big grin, si apoi zi ca il iubesti, sau ce simti tu, si ca nu are de ce sa se teama! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarut mana.Varul tau nu era nevoie sa il ameninte pe logodnicul tau, asa iese cearta in familie.Si la mine rudele s-au interesat de viata noastra si eu actualmente sunt in divort cu sotia.Si ca sa demonstrezi dragostea ce o porti pentru el trebuie sa muncesti cot la cot cu el cum facea si sotia mea, care imparteam impreuna si greutatile si bucuriile.Si eram fericiti cand se nastea un vitel, sau tristi cand murea o pasare in curte luata de gripa.De aici si proverbul ``cand ii dai ii fata vaca, cand ii ceri ii moare scroafa``.
Dezamagirea este la fel de mare ca iubirea.Un proverb facut de mine.
La revedere.