| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie virtuala cu un baiat de 1 an. Ne-am mai certat in acest timp, dar ne-am imapakt mereu, de data asta m-am certat rau de tot cu el, dar inca mai vorbim pe mess sad. El e din Severin, dar e plecat in Italia, si va veni pe la sfarsitul lui august in tara. Eu sunt din Bucuresti, si planuisem demult cu el sa ne vedem, cum el nu putea sa vina in Bucuresti, pentru ca statea cateva zile apoi pleca iar in Italia, i-am promis ca voi veni eu in Severin. Am in fiecare seara tot felul de vise despre el, il iubesc, stiu ca e o nebunie dar ce simt pentru el, e ceva unic. Eu am doar 14 ani, el 16...2 minori crying( Totusi de cateva luni bune planuisem cu o prietena sa ne ducem acolo pentru ca si iubitul ei e din acelasi oras. Vrem sa fugim de acasa, cu trenul whistling Chiar il iubesc, si el inca ma mai iubeste, stiu asta. Credeti ca se merita? Oare se vor speria parintii? E posibil sa ni se intample ceva pe drum? Ajutati-ma va rog puppy dog eyes As face orice doar sa il vad.

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Deci te cred ca si eu am trecut prin asa ceva! Te cred ca il iubesti, simti ceva aparte pentru el, chiar daca nu l-ai vazut in realitate. Asa ceva e ff posibil si real.
Eu iti propun sa faci cumva rost de bani, sa ii strangi si sa le spui la parinti ca pleci. Daca pleci numa tu cu prietena ta, voi 2 fete, riscati sa fiti acostate de niste indivizi. Doar daca mergeti cu rapidul atunci sunt sanse mai minime.
Si nuh, nu iti recomand sa fugi de acasa! Ci macar sa le spui, chiar daca o faci, macar sa stie pe unde umbli. Si te cred, se merita sa mergi la el, atata timp cat esti in siguranta, insa trebuie sa le spui parintilor.

| andra_9015 a răspuns:

Uite.stiu ca nu asta vrei sa auzi, dar adevarul este ca nu e bine sa fugiti de acasa.in primul rand esti minora si in al doilea rand, sigur va iesi urat daca afla parintii tai pentru ce ai plecat si nu te vor mai lasa sa te vezi cu el.parerea mea este sa il astepti pe el sa vina la tine, daca nu, sa nu te mai gandesti la chestii nebunesti ca nu sunt sanse sa iasa ceva bine.

| warmtears a răspuns:

Eu cred ca te staraduieati prea mult. Adica, inteleg ca il iubesti, dar esti sigura ca si el te iubeste pe tine? Iubirea nu se rezuma doar la niste conversatii pe mess, de unde stii u ca in timp ce vorbeste cu tine pe mess si iti spune ca te iubeste nu spune si altcuiva acelasi lucru? Si nu cred ca ar trebui sa faci o asemenea tampenie. Gandeste-te la parintii tai care sigur s-ar speria dar s-ar si supara.