| anonim_4396 a întrebat:

...am revenit..cu alte noutati:).
Acum ceva timp am postat o mica povestioara despre baiatul pe care-l plac...ei bine, asta e povestioara http://www.tpu.ro/......ate-eu_1/.
ei bine,aseara in timp ce eram la munca(lucrez la un supermarket,dupa cum v-am mai spus), un prieten a venit si m-a chemat repede afara.Am iesit,si cand colo,ce sa vad? tocmai baiatul pe care-l plac,era oprit cu masina in fata supermarket-ului.El cand m-a vazut,m-a privit,eu la randul meu, l-am privit...si de fiecare data cand ma uitam la el..si el se uita la mine.:D
Intre timp,prietenul asta care m-a chemat afara,l-a intrebat:"bai cristi(asa il cheama),nu vii si tu inauntru? ca vrea fata (eu) sa te vada."Baiatul a zis ca nu intra pentru ca e imbracat in pantaloni scurti, dar a zis ca merge acasa sa se schimbe si dupa aia se intoarce.inainte,mi-a "aruncat" un zambet (apropo,are un zambet superb) si dupa aia a plecat.a mai trecut de cateva ori cu masina si dupa aia s-a dus acasa si s-a schimbat.A venit aranjat,cu freza facuta,a intrat in supermarket,m-a salutat, m-a intrebat de un anumit produs si intr-un final a mancat o inghetata.a stat vreo 20 de minute,s-a invartit pe acolo,iar la plecare a claxonat si mi-a facut cu mana.
astazi,iarasi a trecut prin fata mea de cateva ori,a claxonat, m-a salutat si mi-a zambit!:)pana acum nu venea deloc la supermaket...iar acum vine..astazi si-a facut cale cu un prieten.

tot aseara,prietenul asta care m-a chemat,i-a zis baiatul in felul urmator:Cristi,vezi ca fata a venit pe jos,diseara cand termina programu',du-o si tu acasa"! iar el i-a zis " nu pot,pentru ca-s prieten cu taica-su"...

deci,eu din comportamentul si din vorbele lui,am inteles ca lui i-ar placea de mine,dar ii e teama sau rusine de tatal meu si de tatal lui...(avand in vedere ca ei sunt prieteni cu totii).

voi ce credeti? oare chiar ma place?:)

vreau pareri sincere, fara raspunsuri la misto!

18 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Cum ţi-am mai zis odată, din câte îmi amintesc ştiam povestea, are reţineri fiindcă îi cunoaşte pe ai tăi, şi nu ştie ce părere ar avea tatăl tău, şi probabil se teme să nu începeţi prea serios. De plăcut te place, nu ştiu de ce mai ai dubii.

| Auslesse a răspuns (pentru Tmcn):

Nu stiu,pur si simplu aveam si eu ceva dubii...dar,cum am mai zis,am vorbit cu tatal meu aseara si mi-a explicat destul de clar ca nu are absolut nimic impotriva lui.Mi-a zis ca-l place, pentru ca e destept, e baiat bun, il stie de mult timp, deci stie ce-i poate capul.peste 2-3 zile ei doi (tata si baiatul) or sa se intalneasca..pentru ca au ei niste treburi..si tata mi-a zis ca o sa discute cu el si-o sa-i spuna ca n-are nimic impotriva lui.

| Tmcn a răspuns (pentru Auslesse):

E foarte ok dacă o să discute cu el, îmi imaginez un " Mi se pare că îţi place de X (numele tău), eu n-am nimic împotrivă. " E bine că ai tăi sunt de acord cu el, e un plus. După asta sigur va face el o mişscare, sper să ne împărtăşeşti. Păcat că n-am putut vedea poza cu el, lumea e curioasă laughing.

| Auslesse a răspuns (pentru Tmcn):

Si mie-mi pare rau ca voi n-ati putut sa vedeti poza...
daca ati fi vazut-o, v-ati fi convins singuri happy

| Auslesse a răspuns (pentru Tmcn):

Si da, daca apare ceva nou, o sa va spun!happy

| PisicaAristocrata a răspuns:

Da,s-ar parea ca e interesat de tine. Incearca sa-l cunosti mai bine, incepeti prin a fi un fel de amici, fa-l sa se simta in largul lui cu tine si sa nu mai fie intimidat de tatal tau si de relatiile de prietenie cu familia ta, spune-i asa ca fapt divers ca tatal tau are o parere buna despre el, fara sa-i sugerezi altceva.Si baietii isi dau seama cand o fata e interesata de ei, o data ce se se va apropia mai mult de tine, probabil ca va face primul pas spre o relatie.

| Auslesse a răspuns (pentru PisicaAristocrata):

Am inteles! sa vedem cum vor evolua lucrurile!happy

| Alishia a răspuns:

Pare ca te place mult, ati putea fi impreuna sa scape de chestia asta cu"e prieten cu tatal tau" si genu, nu e nici o rusine sa iubesti o fata cu care familia ta e in relatii bune cu familia ei...mai bine lasa timpu sa decida

| Auslesse a răspuns (pentru Alishia):

Mi-e mi place la nebunie baiatu`happy.e simpatic + ca are un zambet " de milioane"happy

| Alishia a răspuns (pentru Auslesse):

Incearca sa vorbesti cu el... poate ajuta la ceva...

| Auslesse a răspuns (pentru Alishia):

Sincer as vorbi, dar nu prea am curaj. daca ma crezi, cand il vad, pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur din toate incheieturilelaughing
+ ca-mi bate inima intr-un stil...happy
cred ca e singurul baiat in fata caruia, imi lipeseste curaju`.

| Ozdogan a răspuns (pentru Auslesse):

Nu trebuie sa fii timida.Stiu cum e crede-ma laughing

| Auslesse a răspuns (pentru Ozdogan):

Daca l-ai vedea, n-ai mai zice asalaughing...e un baiat de nota 10, fara exagerari si fara sa-l laud.e simpatic rauhappy

| Alishia a răspuns (pentru Auslesse):

Stiu cum estesad si imi vine sa o iau la fuga uneori sa nu vada ca mai am un pic si cad din picioarelaughing

| Ozdogan a răspuns (pentru Auslesse):

smug Bun! Actinonea-za si tu mai repede ca sa nu-l pierzi sad... Vorbeste cu el lasa timiditatea!

| Ozdogan a răspuns:

Da! Eu cred ca te place.Dar ii e cam teama de tatal tau, de ce va spune, sau ca nu va merge relatia daca veti fi impreuna.Incearca sa vorbesti despre asta cu el. Daca va intelegeti, foarte bine! Dupa vorbeste si tu cu tatal tau, poate ajungeti la o intelegere.Bafta!

| Auslesse a răspuns (pentru Ozdogan):

Eu am vorbit aseara cu tatal meu si mi-a explicat destul de clar ca nu are absolut nimic, cu baiatul! a zis ca e ok, e baiat bun..il cunoaste de mult timp...e prieten cu parintii lui.
baiatul aseara nu mi-a zis mie lucrurile astea, i le-a zis unui prieten!

| Ozdogan a răspuns (pentru Auslesse):

Bun.Deci ramane sa clarifici cu baiatul! Discuta cu el si poate iese ceva din asta. Daca nu risti nu castigi! Bafta love struck