| Kimberly13Selena a întrebat:

Buna,TPU! Am sa scriu aici problema mea sentimentala si as fi bucuroasa sa ma puteti ajuta. Am inceput liceul si cam de la inceputul lui octombrie un baiat se tot uita la mine pe hol in ochi si nu l-am observat pana atunci. Dupa un timp m-am indragostit si am inceput sa l privesc si eu. Nu se intampla mai nimic in afara ca de fieare data ne uitam unul in ochii celuilalt. I am dat follow pe insta, mi-a dat inapoi si plus imi da like uri la poze. La bal m-a tot privit si la un momentdat eram unul in fata celuilalt si ne priveam, dar nu am vb nimic. I am pus cateva intrebari pe ask, dar nu am aflat nimic. Saptamana trecuta am mancat intr o pauza un corn si m-a vazut de vreo 3 ori pe hol, iar dupa in urmatoare pauza l am vazut mancand acealsi lucru ca mine. Am pus o poza astazi pe insta cu subinteles si nu a dat like, desi la alte postari despre dragoste dar cu un subinteles mai mic dadea like. Nu sunt sigura ca ma place dar chiar mi as dori fiindca am aflat mai multe despre el si ne potrivim perfect. Stiu doar ca e indragostit de o persoana care e probabil sa fiu eu dar se pot interpreta semnele. Ce sfaturi mi ati putea da? Va multumesc pentru tot.

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Daca vrei ca el sa te placa trebuie sa te imbraci mai sexy, aranjezi parul, machezi astfel incat sa ii atragi atentia. Apoi sa aflii ce pasiuni are si sa te faci interesata de ceea ce ii place si lui, trebuie sa te porti normal, sa nu razi in hohote din orice, sa te bagi cu el in seama si sa purtati discutii despre scoala, pasiuni, orice. Vorbeste cu el si pe mess si propune-i sa iesiti undeva ca sa va cunoasteti mai bine asta daca nu o va face el inainte. Apoi gaseste un moment potrivit si spune-i ce simti pentru el.Fa tu primul pas... Bafta!

| Kimberly13Selena explică (pentru superdorex):

Eu sunt intotdeauna aranjata si tot timpul ii atrag atentia mai ales ca intr o zi mi-am facut parul cret si cand m-a vazut a stat doar in spatele holului unde are el clasa si m-a privit. Pasiunea lui este dansul dar eu nu ma pricep la asta foarte bine. Chiar mi as dorj sa fac primul pas dar cum isi ascunde sentimentele foarte bine, imi este foarte frica. Cum am mai spus daca as avea o siguranta ca ma place chiar m-as duce sa vb cu el. Dar e complicat fiindca pe hol sunt foarte multe persoane si de obicei e insotit de cineva si nu stiu cum as putea sa-l abordez. Eu am sa incerc sa stau singura pe hol cand ma vede pentru ai putea da ocazii dar nu stiu daca va functiona.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca tot v-ati privit, de ce nu v-ati si vorbit? E atit de greu sa intri in vorba cu el? Ca sa vezi clar ce e in mintea lui cu privire la tine? Vorbeste-i. Azi, saluta-l, miine, intreaba-l ce mai face, poiimiine, leaga o mica discutie, si vei vedea incet-incet daca lucrurile pot functiona, daca e dispus sa se apropie de tine, sau va fi doar o discutie formala.

| Kimberly13Selena explică (pentru cristi202):

Da,e destul de greu sa intru in vorba ca e foarte multa lume pe hol si el nu prea sta singur. Nu stiu cum ar reactiona daca m-as duce la el si ma tem ca as strica tot. Eu tot astept de la el sa faca un pas dar el da doar cateva semne, nimic mai mult. Ar fi mult mai usor sa ne cunoastem printr-o circumstanta ca asa imi e frica ca o sa zica ca mie mi s-a parut totul si ca el place pe altcineva de fapt. Iar asta ar fi o lovitura destul de mare pentru mine si nu sunt pregatita deloc...

| cristi202 a răspuns (pentru Kimberly13Selena):

Da, e adevarat ce zici, mai ales ca baiatul ar trebui sa faca primul pas. Insa in ziua de azi am observat ca tot mai des fata e aceea care face primul pas, baietii parca sunt mai prostuti, mai timizi, si de aceea au nevoie de un imbold. Ai insa grija ca circumstanta pe care o astepti sa nu apara, sau sa apara prea tirziu, cand alta fata ii va fi luat atentia de la tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa incerci sa nu te mai uiti ata de mult la el, ca sa nu-l intimidezi, in felul asta isi va lua inima in dinti si va veni sa-ti vorbeasca, daca te place cu adevarat.
Daca nu vine, inseamna ca este alta fata, persoana de care s-a indragostit.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu el fata in fata...sa gasesti un motiv pentru a intra cu el in vorba, dupa totul va fi mult mai usor. Daca te priveste in ochi, ar putea insemna ceva, dar tu esti singura care poti afla asta.N-ai nimic de pierdut.

| Kimberly13Selena explică (pentru Viitorulapropiat):

As vorbi cu el dar e foarte greu atunci cand el trece pe hol sa l abordez si in plus ar vedea cmsi ceilalti. Eu astept sa ne putem cunoaste printr o circumstanta, desi as face eu primul pas daca as stii sigur ca simte ceva pentru mine. Am uitat sa scriu ca am vb cu el pe Facebook intr-un moment nervos si l am intrebat pur si simplu de ce se uita la mine. Bineinteles ca a evitat raspunsul si a zis ca nu stiu la ce ma refere. Dar la scoala dupa asta s-a uitat cu o privire mai indragostita decat inainte.