| AlePinkObssesion a întrebat:

Buna TPU sad am sa va spun o povestioara. tragica care s. a intl intr-o secunda. tata are 40 ani si iubita lui 33. iubita lui a mai fost casatorita si are un copil de 10 ani. tata insurat si ma are pe mine... ei 2 aveau o firma impreuna de medicina dentara, bani stransi sa isi faca casa in oras, viitoare casatorie. aseara cand iubita lui (roberta) venea acasa de la arad de la facultate pe defileu jiului spre tg-jiu adica a facut accident si a picat cu masina in jiu. m-a sunat tata ieri plangea in ultimul hal ca e la spital cu ea e in coma de gradul 3 si nu se stie daca mai scapa. era in coma si plangea o tineau aparatele. azi dim acum o ora m-a sunat tata si mi. a zis ca a murit azi noapte crying( am ramas socata imi vine si mie sa mor chiar daca era mama mea vitrega. ma gandesc numai la el cat o iubea si la copilu ala cand o auzi crying( asta e viata. s-a lovit la creier nu mai judeca. tot se poate duce intr. o secunda crying mi. a zis el sa am grija de mine sa fiu cuminte si ca ma iubeste si plangea si i.am zis ca eu am dar sa aiba si el sa nu faca vreo prostie ca eu sunt langa el si il iubesc crying vine deseara cu ea acasa. voi ce ziceti?cryingNu mai pot sunt distrusa. si eu si elcrying( funda mare sad

Răspuns Câştigător
| sssoriii a răspuns:

Bună. Sincer, îmi pare foarte rău, dar asta e viața.toți murim odată și- odată. unii prea devreme totuși. Ce să zic, condoleanțe ție, tatălui tău și fratelui tău vitreg.Nu uita...Pentru a câștiga tot, o fată trebuie să știe să piardă. Viața merge înainte oricât de înfiorător e trecutul.Mult noroc și încă odată, condoleanțele mele!

9 răspunsuri:
| Marynna a răspuns:

Nu imi plac deloc povestile astea... Cel mai mult ma gandesc la baietelul acela...Nu stiu ce sa spun, in situatiile astea e mai bine sa nu spunem nimic.Condoleante si fii tu in primul rand puternica, si incearca sa ai grija de tatal si de fratele tau vitregsad

| liveincolors a răspuns:

Intr-adevar e foarte trist. Iti inteleg suferinta. Nu-ti zic sa treci peste, nu ai cum, dar obisnuieste-te cu gandul ca n-o sa mai fie fizic. In inima ta, in inima tatalui tau o sa existe mereu.

| MariusDeejay a răspuns:

O durere foarte marecrying pai ce sa faci sa ai increde in Dumnezeu si totul se va rezolva totul se rezolva ai sa vezi baftabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa zic ai dreptate este trist dar nu ai ce sa faci.cum a zis si MariusDeejay, trebui sa treci peste dar sa ai incredere in Dumnezeu si eu cred ca se va rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow e ceva dureros si crede-ma profa mea de engleza jia pierdut nora care a murit de cancer, si la scurt timp sa omorat si baiatul ei din cauza dorului de nevasta lui acum, ei aveau o fetita de 3 ani saraca au luptat mult pentru ea ( parintii lui) si au castigat ai ei si saraca e nefericita ca aia mai au acasa 4 fete e asa mare pacat si condoleantze din partea mea!sad

| BuBu_4788 a răspuns:

Ori cat de rau doare trebuie sa treci peste asta pentru ca nu poti sa suferi asa in prostie si in plus poti sa te imbolnavesti deci fii tare imi pare rau pentru tine si pentru tatal tau si pentru fretele tau vitreg dar fiti tari

| pissy_6592 a răspuns:

Ai grija de tatal tau...de tine si de fratiorul tau! Fiti tari si gandeste-te ca Dumnezeu a hotarat sa o ia la EL ca asa e cel mai bine pentru toti! Fii puternica si condoleante!

| gabicool a răspuns:

Tre sa treci peste asta! stiu ca tie era draga dar lucruri groaznice ca aste se mai intampla...no sa ai o personalitate buna daca nu treci peste.cred ca si ea ar fi vrut sa treci peste!

| diana_1426 a răspuns:

Cati ani aithinking si nu mai plange