| Mirey234 a întrebat:

Bună TPU, am și eu întrebare, mi-am început viata sexuala și într-o seara mi-am băgat un didlo în vagin și a început sa curgă sânge. E posibil abia acum sa se fi rupt ața dacă de prima data nu a curs sânge și menstruația mi-a trecut acum o săptămână?
Dau fundita

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care ata?
Fetele nu au nici o ata, au himen (o pielita la intrarea in vagin) si DA, te-ai deflorat, daca ti-ai bagat obiecte in el si a curs sange.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa afli ca in structura ''pasaricii'' fetelor, NU exista acea asa numita ''ata'' amintitat la un moment dat in prezenta intrebare : ''... a început sa curgă sânge ie posibil abia acum sa mise fi rupt ață dacă de prima data nu a curs sânge... ''. Acestea fiind spuse, trebuie sa stii ca in cazul ''pasaricii' exista o membrana, o pielita numita HIMEN, care acopera ca si o cortina intrarea in canalul vaginal. Bineinteles ca poate exista situatia si aceasta sa fie cat se poate de posibila ca in urma masturbarii practicate, chiar acum sa se fi produs lezare, fisurarea sau chiar ruperea (partiala sau completa) a himenului. Sunt des intalnite cazurile in care membrana himen are o structura foarte elastica si acest fapt permite ca diametrul perforatiei preexistente sa se largeasca suficient de mult incat obiectul daca Nu are grosimea prea mare, in acel caz trece prin himen fara sa afecteze starea de integritate a membranei. Probabil ca grosimea dildoului fiind prea mare, acesta NU s-a putut introduce in vagin prin ''gaurica'' din himen si acest lucru a provocat DEFLORAREA pasaricii. Sanatate!

| BuBBlesykeSs a răspuns:

O fi fata cu puta laughing)

| Alexyne a răspuns:

Nu am inteles, ti-ai inceput viata sexuala cu un baiat si dupa ti--ai bagat dildo, sau ti-ai inceput viata sexuala direct cu dildo?