| rch1999 a întrebat:

am si eu o dilema, acum am intrat la liceu.
M-am intalnit cu noii colegi si tot atunci am facut cunotinta si cu o fata care mi-a cazut cu tronc. Am aflat de la un coleg ca si fata ma place dar nu stiu cum a o abordez. Vroiam sa ii spun direct dar imi este greu sa imi fac curaj. Chiar nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta sa inceapa scoala.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ii spui ca ai un ceas anao si ii poti da o limba; nimic mai simplu

| Floricikmov a răspuns:

Pur si simplu ii spui ce simti sincer si daca si ea te place va face si ea un pas.

| lTudyl a răspuns:

Te duci si vorbesti cu ea... deveniti prieteni prima data, nu mergi direct la ea sa ii spui ca o placi.
Poti sa o abordezi cu "buna, ce faci?", "de la ce scoala vii?" sau chestii din astea, crede-ma e usor la liceu, ai incredere, daca iti place, nu ezita!

| shadyserban a răspuns:

Ce e asa de greu daca esti sigur ca te place. Discuti cu ea, o inviti la un suc...Va fi sigur un succes.Bafta