| Roamonaana a întrebat:

Bună TPU.
Am și eu o întrebare dacă se poate, și va rog sa nu judecați
În urma cu putin timp eu și prietenul meu ne.am jucat ca sa zic asa, și el a ejaculat lângă vaginul meu, nu am facut sex niciodata dar, am citit pe net ca se poate rămâne insarcinata în felul asta, vreau sa va întreb și pe voi dacă chiar se poate. Mulțumesc anticipat.

13 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Cat de "langa vaginul" tau a ejaculat?

| Necunoscut112 a răspuns:

Cum adică ai citit tu că poţi rămâne gravidă fără sex? Doar nu eşti Fecioara Maria...

| Roamonaana explică (pentru Necunoscut112):

La asta m-am gândit și eu, dar asa scrie pe anumite site-uri.

| OMFGConrad a răspuns (pentru Roamonaana):

Nu mai crede orice prostie găsită pe internet. Pentru orice nelămuriri mergi la un specialist. Un astfel de site pot scrie și eu și tu și să scrii orice vrei, se vor găsi întotdeauna câțiva care să creadă. laughing

| OMFGConrad a răspuns:

În principiu, NU se poate.
Dar dacă ne dai niște detalii în plus, precum: tipul ciclului tău menstrual (regulat/neregulat) și în ce perioadă a ciclului a avut loc "joaca", exactitatea răspunsului crește. big grin

| Roamonaana explică (pentru OMFGConrad):

Calcul meu este unul foarte neregulat, odată la o luna, doua, dar după câteva zile de la acea joacă mi-a venit ciclu, doar ca am auzit ca este ciclu peste sarcina, si nu am stiut ca se poate rămâne în felul asta.

| Roamonaana explică (pentru Roamonaana):

Ciclul * scuze

| OMFGConrad a răspuns (pentru Roamonaana):

Cazul de ciclu peste sarcină este foarte rar și are manifestări diferite de ce spui tu acolo. Dacă spui că ți-a venit ciclul a doua zi ești în afara oricărui pericol, în ceea ce privește o eventuală sarcină. big grin
Stai liniștită. Multă plăcere și sănătate! happy

| Roamonaana explică (pentru OMFGConrad):

După 6 zile mi-a venit

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roamonaana):

Ai completat intrebarea ta initiala cu urmatoarea afirmatie : acum 2 ore | Roamonaana explică (pentru OMFGConrad):
,, După 6 zile mi-a venit''
Menstruatia care a inceput dupa 6 zile de la joaca voastra ''de-a sexul'', a devenit posibila si s-a si produs, datorita faptului ca in urma cu 7-8 zile s-a produs OVULATIA, adica ovarul a maturizat si a eliberat OVULUL aferent CICLULUI menstrual respectiv. Fiindca OVULUL a fost produs in mod absolut sigur cu 7-8 zile mai inainte de momentul jocului vostru de-a sexul, in acel moment al jocului in uterul tau NU mai exista nici urma de ovul. Acest lucru este absolut sigur fiindca este determinat stiintific ca OVULUL poate fi fecundat doar in urmatoarele MAXIM 24 de ore de la producerea sa, dupa care OVULUL ''MOARE'' efectiv si in urmatoarele 2-3 zile de la producere se destrama, se dezintegreaza si pur si simplu DISPARE DIN UTER, astfel ca reiese cat se poate de clar, precis si sigur ca in data;; jocului '' in uterul tau in mod absolut sigur/100% NU exista un ovul viabil si ca urmare formarea unei sarcini devine 100% IMPOSIBILA. In acea situatie NU se putea forma o sarcina chiar si daca SPERMA ar fi fost ejaculata IN VAGIN. Acest lucru s-a confirmat de fapt prin pornirea MENSTRUATIEI care in proportie de peste 99, 9% reprezinta GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior care s-a terminat in preziua menstruatiei, NU a fost fecundat ovulul si NU s-a format o sarcina si din acest motiv se elimina fostul ENDOMETRU (si NU OVULUL) care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina in cazul in care acesta ar fi existat. De altfel am repetat de zeci de ori, ca ultimele 9-10 zile ale ciclului, adica acele 9-10 zile care sunt situate inaintea menstruatiei produse sunt 100% NEFERTILE si chiar daca sperma ajunge in vagin in aceste zile formarea unei sarcini este absolut IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| 10kty93beautiful a răspuns:

Am impresia ca esti mica de varsta de poti sa te iei dupa site-urile ca "poti ramane gravida daca nu ai facut sex" sa fim seriosihappy

| Roamonaana explică (pentru 10kty93beautiful):

Nu, sunt doar foarte credulă!