| andreitataru a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare........de multe ori cand vreau sa fac dragoste cu prietenul meu.nici macar nu apucam sa facem 5minute si el isi da drumu..de ce oare care e cauza? vot+funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prietenul tau sufera de o tulburare de potenta numita ejaculare precoce, determinata cel mai adesea de un exces de masturbare si de folosirea de materiale pornografice inainte de 17-18 ani (fiindca sunt baieti mai putin inteligenti care nu inteleg de ce acestea sunt rezervate majorilor).
Este o problema dificila, dar cu multa iubire, intelegere si rabdare o puteti rezolva in 2-3 ani. Ce trebuie sa faceti? El trebuie sa renunte la masturbare si la materiale pornografice (puteti urmari asa ceva doar impreuna). In plus, la fiecare act sexual, trebuie sa se opreasca cand simte ca se apropie de ejaculare, sa intrerupa penetrarea pana se mai racoreste un pic, apoi sa reluati actul sexual. pentru inceput, faceti asta de cate ori este nevoie ca sa obtineti o penetrare de minim 20 de minute. Veti vedea ca in primele luni va veti opri de 5-6 aori, apoi tot mai rar, pana veti ajunge sa nu va mai opriti si sa puteti prelungi actul sexual, iar partenerul tau va ajunge, ca orice barbat normal, sa-si controleze ejacularea dupa pofta inimii.

| IMC90 a răspuns (pentru Brigaela):

Asta, sau bea si el ca tot omul un Xanax cu Whisky rolling on the floor

| Brigaela a răspuns (pentru IMC90):

Eu stiu ca e o gluma, dar daca gasesti un prost sa-ti urmeze sfatul si pateste ceva nasol (poate muri de la combinatia asta), ce te faci?

| IMC90 a răspuns (pentru Brigaela):

Ia si el un 0, 25 mg rolling on the floor N-a crapat nimeni de la un pahar de whisky cu o doza mica de alprazolam (problemele apar in doze mari)

Sau, ma rog, poate doar sa bea sau doar sa ia xanax rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Bine bine, dar unde mai e palcerea partenerei? Daca atunci cand se opreste se intampla ca partenera sa aiba inceputul unui orgasm se duce totul de rapa, ceva exercitii nu sunt? eu auzisem de exercitiile Kegel

| ingerash2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exercitiile Kegel sunt pentru femei, nu pentru barbati...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ingerash2000):

Sunt pentru ambii, "Controlul ejacularii este un mare rezultat pentru multi barbati, care uneori se simt stanjeniti ca nu se pot controla (o parte dintre ei). Aceasta este si intrebarea pe care si-o pun majoritatea: Cum pot sa ma controlez? Cum pot sa ejaculez cat mai tarziu? Trebuie doar sa iti lucrezi muschii pubococcigieni (PC) prin exercitii speciale pentru tine." m-am documentat ca sa vada lumea ca nu vb aiurea

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca placerea ei se duce de rapa, dar nici acum nu simte vreo placere speciala. De aceea am spus ca trebuie multa iubire, intelepciune, iubire. Partenera poate ajunge la orgasm si altfel, dar in 2-3 ani ajunge sa-si vindece partenerul. Altfel, va trai toata viata cu un barbat cu probleme de potenta si nu va avea cu adevarat placere sexuala niciodata. Exercitiile Kegel sunt utile, dar nu spectaculoase (o sa le castige 1-2 minute la 6 luni). Ajutorul unui psiholog insa poate reduce durata problemei chiar la jumatate.
Eu te inteleg pe tine, dar fara sacrificii din partea amandorura el o sa ramana asa pe viata si se vor desparti din cauza acestei probleme. impotenta este o mare problema intr-un cuplu, orice s-ar zice si un cuplu inteligent ia masuri sa o rezolve, mai ames ca aceasta forma se poate rezolva (greu, dar se poate preveni mult mai usor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Dar nu am zis ca nu trebuie facut sacrificiu din partea amandoura, dar trebuie gasit alt procedeu. Acum 4-5 ani am vazut un documentar in care un chinez in varsta ( mare maestru aret martiale ) practica acest lucru si din cauza intreruperii brusc a accelerarii sanguine a suferit o comotie cerebrala, s-a dus pe copca si sex si arte martiale, esti medic si trebuie sa stii astahee hee

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Practica Zen, ceea ce este un pic alta chestie, adica se opreste exact in ultima sutime de secunda, cand simte deja sperma pe uretra si o intoarce in veziculele seminale, ceea ce este un efort suprauman, de o dificultate de cel putin o mie de ori mai mare decat ce i-am spus eu. E ca si cum i-as spune cuiva sa ia un paracetamol de dureri de cap si tu ai zce ca ai vazut un documentar cu cineva care a murit dupa ce a baut 100 de pastile. Asa este, dar e alta treaba

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Daca iau 100 de pastile de paracetamol mor? nu cred tongue pot sa dau pariuwinking

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa-ti jur cu mana pe inima ca de la 100 de pastile de paracetamol faci hepatita fulminanta si in maxim 3 saptamani mori in chinuri groaznice, daca nu reusesti sa primesti transplant hepatic in primele 5-6 zile (ceea ce este practic imposibil)

| IMC90 a răspuns (pentru Brigaela):

Au murit si de la mult mai putin happy Chiar stiam un caz. Paracetamolul este extrem de hepatotoxic in doze mari

| Brigaela a răspuns (pentru IMC90):

Eu daca iau un Xanax, fac 6 tensiune si cu putina neatentie pot sa cad sa ma dau cu capul de ceva. Plus ca dorm 3 zile si ma doare capul. Nu am incercat niciodata sa-l asociez cu alcool. Nu e intelept sa recomanzi droguri de mare risc unor persoane despre care nu stii nimic si pe care nu le-ai consultat personala (fata in fata)

| Brigaela a răspuns (pentru IMC90):

Stiu, incerc sa nu dau idei unor posibili sinucigasi.

| IMC90 a răspuns (pentru Brigaela):

Atunci ii dam entran rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Pentru tine si pentru IMC90 raspuns
laughing Mai oameni buni, eu sunt cam sucit de felul meu laughing va pot demonstra ca iau si 1000 de pastile paracetamol si nu am nimic laughing dau pariu pe orice cu voi, trebuie tinut cont si de cum scriemwinking

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt dornica sa-mi demonstrezi si nici nu stiu exact care ar fi smecheria. Insa, in general, am vazut persoane care au murit dupa 20 de pastile. Dar reiau: nu este un subiect cu care sa ne jucam sau despre care sa ne expunem cunostintele amanuntite pe TPU, fiindca altii vor lua numai partile proaste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Stimata doamna Pop C. am scris ca iau cele 1000 de pastile nu si ca le ingurgitez, ceea ce este o mare diferentawinking laughing asta asa ...in loc de Buna dimineataaaaaaa!

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca verificai DEX-ul (in loc de buna dimineata) ai fi vazut ca "a lua pastile/medicamente" inseamna a le pune in gura, ingitindu-le (citat din DEX-ul meu de acasa). Conform DEX-ului nu e nici o diferenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Asta e, nu-i sufar pe cei ce au infiintat DEX-ul waiting, dau cuvintelor optispe mii de sensuri, daca-mi apare unul in fata, aaaaaziii, vai steaua lui laughing. Acum na si cu tine! laughing iti inteleg mandria de a nu te lasa pacalita de un Harababurici dar asta e, mai bine ca am fost eu primul ca o sa-ti mearga bine toata ziua, punem pariu?batting eyelasheshee hee
Chiar asa, im pot pune la dispozitie corpul pentru diverse cercetari, se poate?

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

''Chiar asa, im pot pune la dispozitie corpul pentru diverse cercetari, se poate?''

Mi s-a stricat bideul, deci ai avea totusi o utilitate thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Esti bi?batting eyelashesbatting eyelashes

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, doar mi s-a stricat bideul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Aha, incearca mai sus pe stanga daca te-ai ratacit, de ce nu ti-ai tinut mamica de mana? sa fi multumit ca nu ai fost dus la bagaje pierdute!

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-a mers bine azi, multumesc.
Cand vrei sa-ti pui corpul in slujba stiintei? In timpul vietii sau post-mortem?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

In timpul vietii, normal, nu trebuie sa ma bucur si eu ca am ajutat omenirea?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea se poate, de la Dr. Mengele incoace

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu este posibil, trebuie sa existe o portita ceva, mai discutam pe aceata tema, daca nu te plictisesc kiss

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

happy OK

38 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori te iubește prea mult și nu se mai poate controla, ori în trecutul său masturbarea a avut loc de cinste și acum se văd consecințele!
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Tre sa recunosti ca sfatul meu le bate pe toate de aici la fundul gol... Unde mai punem ca e singurul cu eficienta imediata rolling on the floor

| Vix999 a răspuns:

Joe spre surprinderea ta (se pare) Brigaela este casatorita!
De asemenea are studii in domeniu asa ca este mai mult decat cometenta sa dea sfaturi legate de acest subiect.
Nu vad de ce iti permiti sa vorbesti atat de nerespectuos la adresa unei femei pe care nici macar nu o cunosti, mai ales ca sfatul ei chiar este unul bunwinking
Putin mai mult respect pe viitor te rog frumos.

| Brigaela a răspuns (pentru Vix999):

Nu stiu ce a raspuns Joe, dar imi inchipui ca a fost agresiv. Din experienta, iti pot spune ca barbatii care au probleme de potenta dar nu le recunosc raspund violent la chestiile astea, tocmai din frustrarea ca se recunosc.

| Vix999 a răspuns (pentru Brigaela):

Exact la asta ma gandeam si eu laughing)
Ca si el are probleme de potenta ..si da era agresiv si urat si ma bucur ca i s-a sters postul.
Nu suport oamenii care vorbesc tampenii asa gratuit la adresa cuiva.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Si daca isi da drumu dupa 5 minute care e problema? nu puteti continua dupa.

Răspuns utilizator avertizat
| Originaly a răspuns:

NU iti face grijihappy, nu cred ca esti singura careia i se intampla! Daca nu esti multumita prima pardida, cerei o a-2a,nu-i nimic rusinoswinking.O sa il tina mai multbig grin.E el mai sensibilbig grin, distractie placuta!

| liviuliviu91 a răspuns:

Ejaculare precoce, sau nu are experienta.Inainde de ejaculare sa se oreasca, sa nu ejaculeze, si repetati de mai multe ori.Cati ani ai tu, si cati ani are prietenul tau?