| Adrian1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Imi place foarte mult de cantaretul american Eminem, adica sunt un fan inrait, toata camera mi e plina de postere, ma regasesc in toate piesele lui. Dar am aflat de curand ca muzica lui care o canta e Satanista, am citit ceva documentare in sensul asta, ca invoca Diavolul, si eu cred in Dumnezeu!
Oare ce sa fac? Nu as renunta la muzica lui pentru nimica in lume.Pana m-am si vopsit blond sa arat ca el!

11 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

Pai, Dumnezeu nu iti interzice sa asculti muzica de al lui. Cel mai important lucru este sa crezi in El, Dumnezeu! Daca asculti muzica de al lui nu inseamna ca nu crezi in Dumnezeu. Apropo: Daca chiar canta muzica satanista trebuie sa faca semnul acesta din degete ca cel din imaginea de mai jos... A facut sau nu?

http://www.google.ro/......tp?/imgres

:S:S:S:o3:o3:o3. Sper ca te-am ajutat!

| Patry a răspuns:

Scuze de imaginea de dinainteuite alta:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Patry a răspuns:

Scuze de imaginea de dinainteuite alta:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Patry a răspuns:

Uite alta imagine :D :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| NickiMinaj a răspuns:

rolling on the floor life sucks and then you die.

| Adrian1997 explică:

Da foloseste si simbolul ala, unu si o omorat familia dupa ce so uitat la un videoclip de a lui, a devenit posedat.

| andreeutzaa a răspuns:

laughing Hai ma mai lasati-ma cu Dumnezeulaughing Eminem este un mare raper, o persoana superba care a facut din din viata lui o arta! Semnul pe care il arata Patry e semnul muzicii rock.Si nu e deloc un semn satanist! Get a life si mai terminati-va sa fiti sclavii religiei! Imi vine sa rad de Romania pentru ca numai la noi mai poti vedea astfel de intrebari de pacate in secolul 21laughing.

| Ruxy_2611 a răspuns:

Bai Patry, de ce ti se pare tie ca Rock`ul e satanic? ...Pe bune, e o maaaaare diferenta intre a asculta rock si a fi un satanist obsedat. Right?batting eyelashes

@Romaniarules : Ai dreptate laughing

| DeyuXd a răspuns:

Si eu sunt fana Eminem!
Nu e adevarathappy
Asculta in continuare.
Melodiile lui sunt compuse de el.din viata luihappy
tot ce scrie este ce simte el, ce zice din suflethappy
Nu are nicio legaturahappy
Daca tu care asculti Eminem.ti.e frica de asta?
atunci rockarii care asculta mel in care isi bat joc d Dumnezeu.Lor nu le este frica?happy

| miyavi7 a răspuns:

Am postere eminem. da-mi o adresa de mail ca sa iti trimit imagini cu posterele pe care le am. nu ai nimic de pierdut. japonia7@yahoo.com

| Anonimus197568 a răspuns:

Cine te-a mitit ma ce conteaza gesturile pe care le face. Daca erai un mare fan ii ascultai versurile nu ritmul melodiei.El canta despre ce simte si despre viata pe care a dus el ca sa ajunga unde a ajuns.Ca acu mai injura in piese(foarte rar) e altceva, dar EMINEM canta despre realitate.
PEACE!