| SilvieMad a întrebat:

am si eu o intrebare. La 4 zile dupa terminarea ciclului menstrual am avut un contact sexual protejat( cu prezervativ) totul a fost OK, nu s-a rupt. Problema este ca menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 15, si a venit pe data de 9 in cantitate mai putina, timp de aproximativ 3 zile, in mod normal menstruatia la mine dura cam 5-6 zile Care ar putea fi cauza?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De sarcina nu poate fi vorba, menstruatia ti a venit mai repede si te a tinut mai putin ca de obicei, cauza:dereglari hormonale [si mie luna asta mi a venit mai repede cu 5 zile dar nu imi fac probleme]

| SilvieMad explică (pentru mona):

E posibil din cauza stresului?

| mona a răspuns (pentru SilvieMad):

Este posibil sa fie si din cauza stresului

| AirănMeidăn a răspuns:

Ciclul nu vine la o data fixa. Poate intarzia si 1 luna, sau mai mult!

| Alcyon a răspuns:

Daca ai ciclul neregulat, nu e nimic ingrijorator.

| Danysan a răspuns:

O raceala Interna sau o Dereglare Hormonala.

| SebastianCMT a răspuns:

Vro dereglare hormonala. Stai calma.

| Conficker a răspuns:

Asa s-a-ntamplat. Stai linistita, nu trebuie sa curga mereu cu galeata si nu trebuie sa vina mereu pe data fixata de tine...

| SilvieMad explică:

Tot eu sunt, mentionez ca sunt si in sesiune...probabil stresul?