| Miha3lla85 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi: Cum as putea sa ma impac cu fostul prieten? Ne'am despartit acum ceva timp dar eu tot mai tin la el. Mi'am dat seama de acest lucru pentru ca de fiecare data cand il vad am un sentiment ciudat... Nu stiu sigur daca si el ma mai place dar de fiecare data cand trece pe llanga mine nu omite sa ma priveasca. Vreau sfaturi si pareri. Dau FUNDA :* love struck

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Depinde si de motivul despartirii dar totusi eu cred ca daca el vroia sa se impace cu tine...o facea pana acum

| Alexandru0007 a răspuns:

Te priveste pentru ca a fost ceva intre voi.e normal. pune o prietena comuna sa vorbeasca cu el despre tine.asa afli

| Liliana1981 a răspuns:

Si e si normal sa ai un sentiment ciudat, doar a fost iubitul tau! Dar mai intai gandeste-te de ce v-ati despartit si daca de data aceasta o sa-ti convina.

| Azµre a răspuns (pentru Liliana1981):

Corect, ea nu se gândește la cum s-a comportat și ce-a făcut, ci doar la acel sentiment, care nu are nici o legătură cu relația... poți avea acel sentiment și pentru un criminal dar dacă ar fi să stai cu el te-ar omorâ... cam același lucru e și aici.

| Liliana1981 a răspuns (pentru Azµre):

Sa nu dramatizam asa de tare! Eu vroiam sa subliniez ca este fostul ei prieten dintr-un motiv, de ce a doua oara ar merge mai bine? happy

| Azµre a răspuns (pentru Liliana1981):

Niciodată nu merge bine a doua oară... Va fi ieși mai șifonată decât prima dată din relație...

| crissa20 a răspuns:

Buna! Ai putea incepe sa-i zambesti si sa-i arunci priviri timide cand te intalnesti cu el! Dar ai grija sa fii aranjata, parfumata cand te vezi cu el! astfel incat sa-si dea seama ce a pierdut...cam asa procedam eu cand eram mai mica! Daca ai spune si ce varsta ai tu si el, poate te-am putea ajuta mai mult! Oricum, Baftahappy

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns:

Pai dk nu s-a cuplat cu nimeni pana acum inseamna k inca tine la tine dar dk i-ai gresit tu sa il rogi tu dk a gresit el doar dai de inteles discret

| Sweet1993 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca ar fi bine sa incerci sa vorbesti cu el ceva timp si vezi cum reactioneaza in preajma ta si daca observi ca ii place sa stea cu tine si te soarbe din priviri ar trebui sa ii zici ca inca mai tii la el happy Asta este parerea mea. Sper ca te'am ajutat!:*