| AlAlexia a întrebat:

am și eu o întrebare și chiar va rog sa fiți serioși. In urma cu câteva luni mi-am început viața sexuală, in asta 3 sau 4 luni am făcut-o doar de 8-9 ori.
Tin sa menționez ca am făcut-o doar o singura data protejat. De câteva ori mi s-a întâmplat ca după ce fac sex sa ma doară puțin vaginul și burta, dar a 2 a zi sa îmi treacă și sa nu mai am nimic deloc. Ce credeți ca ar putea fi? Nu vreau sa ma duc la ginecolog pentru ca încă nu am făcut 18 ani și mi-e cam rusine sa ii spun mamei mele și mai țin sa menționez ca ma doare doar după partidele in care iubitul meu e mai "violent" sa zic așa.
Ar putea fi faptul ca nu sunt obișnuita cu asta?
Va rog sa îmi răspundeți serios ca nu îmi dau seama dacă am sau nu ceva

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

--,,. nu vreau sa ma duc la ginecolog pentru ca încă nu am făcut 18 ani și mi e cam rusine sa ii spun mamei mele ''
Raspuns : Fiecare fata care a implinit varsta de 16 ani se poate prezenta la consultatia ginecologica NEINSOTITA de vreo alta persoana. (multi ginecologi le accepta si pe cele care au 15 ani impliniti)
--,,. și mai țin sa menționez ca ma doare doar după partidele in care iubitul meu e mai "violent" sa zic așa ''
Raspuns : este binecunoscut faptul ca intreaga zona genitala (labii, vulva, vagin, col uterin) reprezinta zona in care sunt localizate cele mai sensibile organe existente pe corpul femeii. Din acest motiv orice barbat ''normal'' si ''intreg la minte'' isi menajeaza pe cat se poate mai mult si mai bine partenera de sex si in timpul actului sexual se comporta tandru, galant, cat se poate de manierat, elegant
--,,. ar putea fi faptul ca nu sunt obișnuita cu asta?''
Raspuns : intr-o oarecare masura, la aparitia disconfortului si a diurerii din timpul sexului, contribuie in buna masura si faptul ca lumenul (diametrul) vaginului este inca insuficient de bine largit, situatie care daca este coroborata si cu comportamentul brutal si violent al partenerului in a-si ''demonstra'' virilitatea si potenta cel mai probabil are ca urmare starea care apare si se manifesta in timpul partidei de sex.
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Spune-i iubitului tau sa fie mai putin dur cu tine cand faceti sex. Toate aceste dureri sunt de la faptul ca el este dur cu tine cand faceti sex.

| Cannibal a răspuns:

Dacă îți dorești să ai o surpriză și să fiți 2 în 1 la fel ca pliculețele Nescafe atunci nu te proteja.
O să-ți treacă în câteva zile, dacă nu poți merge la medic și singură dacă nu ai sub 16 ani.
Bafta!

| Perfekt a răspuns:

Zii sa faca sex sa fie mai tandru. nu sa dea ca surdul in tobe. Dar totusi folositi prezervativul pentru a prevenii o sarcina nedorita si bts