| andreea263 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare urgenta. Mi-am inceput viata sexuala luni cu prietenul meu suntem de 3 ani imp avem amandoi 18 ani cand ma dizvirginat m-a durut rau pana cand a intrat mi-a curs sange putin dar dupa m-am dus la baie si atuci mai curs mai mult acum mai imi curge cateva picatele intrebarea mea este daca este normal sa mai ma doare pe jos si am sani umflati si ma dor e normal? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

A fost grabit iubitul tau si tu nu ai fost suficient de relaxata,desi doreai sa se intample ceea ce s-a intamplat.
Banuiesc ca acum te simti ceva mai bine si hemoragia a incetat,iar durerea s-a redus cu mult.
Ai nevoie de odihna fizica,de atmosfera calma si calda,ca sa depasesti toate aceste stari.
Sunt normale toate, insa graba partenerului tau si-a spus cuvantul.
Data viitoare, impune tu ritmul pentru orice si nu mai inainta deloc, pana nu simti sigur ca doresti un lucru sau altul, tempereaza-l!

| neutrino a răspuns:

Nu ne-ai spus cand s-a intamplt marele eveniment.

| andreea263 explică (pentru neutrino):

PE data de 9 luna asta

| Alcyon a răspuns:

Esti inainte de menstruatie? Ceea ce descrii tu poate fi simptom premenstrual (sanii umflati clar n-au nicio legatura cu dezvirginarea). Ar fi bine sa mergi la un ginecolog.