| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica intrebare.intai sa incep cu inceputul:d
am intalnit un baiat, care e cu 3 ani mai mare ca mine(eu am 20, el 23)de fapt pe baiatul asta il cunosc de vreo 5-6 ani, dar pana acum nu am avut nici o tangenta (cred ca nici nu stia cum ma cheama)laughing..asa..acum vreo 4 luni, eu am inceput sa lucrez la un supermarket..baiatul asta venea si el deseori pe acolo si mereu cand ma vedea, ma saluta.am uitat sa va spun ca tatal meu e prieten foarte bun cu baiatul asta si cu familia lui.intr-o zi,cand s-au intalnit,baiatul l-a intrebat pe tata, cine sunt, daca sunt fata lui(auzise el ceva), daca lucrez acolo unde m-a vazut el..si tot asa...
si tin sa completez,baiatul n-are prietena,e singur.
tatal meu se intalneste mereu cu ai lui,si.o data cand s-a intalnit cu fratele lui,asta l-a intrebat iar de mine,cati ani am, etc.
Intre timp, eu m-am mutat la alt supermarket(aceeasi firma, doar ca are mai multe puncte de lucru)..si locul asta e foarte aproape de casa baiatului,deci il vad cam in fiecare zi,aproape.
De cand a aflat cine sunt,cand trece si ma vede,mereu ma saluta.
Aseara, in timp ce veneam de la supermarket, eram pe jos, pentru ca locuiesc la 10 minute distanta,m-am intalnit iarasi cu el,era cu masina si,normal,m-a salutat!
Initial,dupa ce-a trecut pe langa mine si m-a salutat,a vrut sa intre pe strada lui,sa se duca acasa, dar, s-a intors si iarasi a trecut si iarasi m-a salutatlaughing
dupa aia, iar s-a intors si m-a salutat..si tot s-a plimbat asa pe langa mine.
pana am ajuns acasa la mine, m-am intalnit cu el de vreo 5 ori si de fiecare data m-a salutat.
mai nou, de vreo 2 saptamani,cam asa,trece prin mereu prin fata casei mele.
asa,intrebarea mea e urmatoare:oare ma place? avand in vedere ce v-am povestit?

si mai e ceva:la supermarketul asta, unde lucrez acum, el n-a intrat niciodata, de cand lucrez acolo.au venit ai lui,mama,fratele,cumnata, dar el niciodatastraight face
ai mei, ca stiu si ei despre asta(familiile noastre se cunosc foarte bine), mi-au zis ca poate ii e rusine.dar nu inteleg de ce i-ar fi rusine avand in vedere ca e mai mare ca mine...happy

8 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Părerea mea e că are reţineri deoarece familiile voastre se cunosc între ele. Dar tu ai putea să profiţi pe urma acestei relaţii de prietenie dintre familie şi să le propui alor tăi să faceţi o ieşire în grup..grătar, piscină, vă vin vouă idei. De plăcut, te place, altfel nu ar face atâtea plimbări, doar că îi lipseşte impulsul acela de moment.

| Auslesse a răspuns (pentru Tmcn):

M-am gandit si eu la asta..cu retinerea..cum am mai spus, el, tatal si fratele lui sunt prieteni foarte buni cu tata.si ma gandeam ca poate lui ii e teama de vreo reactie din partea tatalui meu si ca ii e rusine de el.dar tata nu i-ar spune nimic, pentru ca stie ce fel de om e..si sincer iti zic, nu cred ca mai sunt multi baieti ca el..adica,e destept in primul` rand si stie sa se descurce, e harnic, impreuna cu tatal si fratele lui au afacerea lor si e chiar ok baiatu`.
cat despre plimbat, iar ma repet, s-a plimbat o gramada in jurul meu...prima data a vrut sa se duca acasa, dupa aia s-a intors...si tot asa.
oricum el e genu` de baiat care in timpul liber, daca-l are, profita de el la maxim..se plimba peste tot.
dar totusi, aseara era ora 22:00 cand se plimba elhappy
si mai e ceva...pana mai acum cateva luni nici nu stia cum ma cheama...si acum.happy

| alexootza a răspuns:

Eu cred ca te place dar are o anumita retinere in ceea ce priveste "primul pas". Probabil crede ca te mai gandesti la fostul prieten si nu vrea sa te abordeze imediat. Iti doresc mult succes! :*

| Auslesse a răspuns (pentru alexootza):

Multumesc pentru parere! faza e ca baiatul asta si fostul meu prieten se cunosc..fostul meu prieten a incercat sa-i intre pe sub piele baiatului astuia...dar s-au intalnit doar de cateva ori, pentru ca eu si baiatul asta suntem dintr-un oras, iar fostul meu prieten e din alt oras.

| Liliana1981 a răspuns:

Foarte dragut din partea lui! Eu cred ca te place....doar ca e mai timid.

| Auslesse a răspuns (pentru Liliana1981):

Nu stiu daca e timid sau nu! dar un lucru stiu sigur.e baiat destept si stie sa se faca placut de orice fata.cand s-a interesat el de mine si l-a intrebat pe tata, eu aveam prieten si el stia lucrul asta.si acum de vreo 2 luni m-am despartit de prietenul meu si el stie..deci,stie ca st singura.
si eu stiu despre el ca e singur, chiar el i-a zis tatalui meu + ca i-a mai zis si fratele lui! si tata mi-a zis mie!

| nina_8288 a răspuns:

Nu cont daca e mai mare ca tine nu cont de cine yty e rusine ci cine esti tu si mai mult de 50 la suta e place succes

| Auslesse a răspuns (pentru nina_8288):

Pai...pana mai acum vreo 4 luni, nici macar nu stia cine sunt! si cand s-a interesat el de mine si l-a intrebat pe tata, eu aveam prieten si el stia lucrul asta.si acum de vreo 2 luni m-am despartit de prietenul meu si el stie.
dar nu inteleg de ce nu face nici un "pas" ca sa zic asa..de ce nu intra deloc pe la supermarket...
in rest,cand ne intalnim pe strada,ne salutam, totul e ok.
si acum ma cunoaste destul de bine, adica si eu stiu foarte mmulte lucruri despre el, dar si el despre mine! cred ca aseara cand se tot plimba pe langa mine, incerca sa ma impresioneze..si-a reusit!happy