| lovehurts a întrebat:

am si eu o nelamurire... acum 2 ani mergeam cu bicicleta si m-am lovit in zona de jos, atunci mi-a curs putin sange si m-a durut cam tare. in fine :d am tot citit diverse articole despre virginitate. sunt curioasa daca mai sunt virgina pentru. ca recunosc ca m-am masturbat si mi-am introdus degetul in vagin, ( atunci cand mi l-am introdus pentru prima oara nu am simtit nici o durere, chiar a intrat cu multa usurinta foarte adanc), apoi dupa ceva vreme mi-am introdus un fel de obiect cam de 3-4 cm si putn mai gros.

Am citit ca himenul se poate rupe in mai multe feluri nu numai prin acte sexuale sau masturbare( recunosc ca si la sport ma agit cam mult si uneori simt dureri de burta sau intepaturi in zona de jos). intrebarea mea este: daca mama mea ma va duce vreodata a o consultatie ginecologica, este posibil ca doctorul sa spuna ca nu mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Ai facut sex cu un baiat? din cate spui aici, nu.deci esti virgina. poti sa-ti bagi si 50 de obiecte in vagin.tot virgina ramai.ruperea himenului nu are nici o legatura cu virginitatea. absolut nici una

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pana te duce mama ( si normal nu ar trebui sa intre cu tine inauntru! ) pune-te pe spate si uita-te in oglinda, cum arata himenul! Compara ce vezi cu imagini din carti sau de pe net!

Ai mare grija cu igiena locala, ca te poti infecta foarte usor de la acele obiecte! Ar trebui sa iti ajunga propriile degete, cu care sa iti stimulezi clitorisul, dar numai dupa ce te speli foarte bine pe maini! Cauta si citeste si despre Petting!

Doctorul poate spune adevarul sau nu mamei, in functie de impresia generala pe care si-o face!

| RoxannaST a răspuns:

te-a penetrat bicicleta!? NU!
si tu singura nu aveai cum sa te dezvirginezi, deci stai linistita ca esti virgina, si vei fii pana vei avea primul contact sexual cu un BAIAT, nu cu o bicicleta sau un obiect de 3-4 cm, ok!?

| piciuk a răspuns:

Ginecologul nu are voie sa ii spuna mamei tale daca mai esti virgina sau nu! poate sa te duca la control sa faca ce vrea dansa, dar niciun doctor nu are dreptul sa le spuna!

| HelpBoy a răspuns:

Asta chiar e amuzant.

| KostikaFaraFriKa a răspuns:

Aoleu

| Restinpeach a răspuns:

Sa mor eu ce intrebari XD