| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Acum cateva saptamani m-am dezvirginat. Totul a fost ok, sange nu a curs decat o picatura-doua, nicio durere, etc.
Acum de ce de fiecare data cand am contct sexual cu iubitul meu sangerez?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Nu, aia se intampla prima data. E posibil sa ai durerei la penetrare dar in afara de asta esti safe.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca vaginul tau sa fie afectat de o anumita infectie si chiar sa existe si o forma de leziune sau o rana. Orice astfel de simptomatologie trebuie sa fie privita cu maxima seriozitate.
Este indicat sa te prezinti la ginecologie pentru a fi efectuat cel putin examenul secretiei vaginale fiindca cel mai probabil ai o infectie genitala care indiscutabil trebuie tratata. Pe perioada terapiei este indicat sa nu intretii relatii sexuale. Si daca si dupa terminarea tratamentului, in timpul actului sexual senzatiile de disconfort sau cele dureroase vor persista si mai ales daca vor mai exista sangerari, in acel caz in mod obligatoriu trebuie sa fie efectuat testul Papanicolau. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Pentru că nu s-a terminat de sfâșiat himenul. Va mai dura o vreme. Poate nu ar fi rău să faceți o pauză de măcar o săptămână.

| Andreeush a răspuns:

Poate ai o infecție

| stefan6666 a răspuns:

Nu s-a rupt himenul in totalitate el poate o are mica