| Mellisa3001 a întrebat:

am si eu o problema.
Am 13 ani si imi place de un baiat care este de aceasi varsta cu mine dar suntem in clase diferite.
De fiecare data cand il vad nu pot sa nu mai uit la el (dar nu ma holbez) si de multe ori ma gandesc la el.
Ne cunoastem doar din priviri,imi place foarte mult de el dar nu am curaj sa vorbesc cu el,deoarece el sta mai mult in grupuri de copii mai populari, dar eu sunt mai timida.
Ce sa fac? Va rog nu ma luati in ras.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa devii mai curajoasa, sa-ti invingi timiditatea si sa-l abordezi in mod real/concret fata in fata. Daca nu reusesti oricat ai incerca, contacteaza-l printr-o modalitate avuta la indemana; facebook, skype, mess, etc, pentru a-i expune sentimentele tale fata de el. Succes!

4 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

La 13 ani ar trebui sa te preocupe scoala.
In orice caz, daca pana acum nu ai observat ca da ceva semne ca te place sau cel putin ca vrea sa vorbeasca cu tine (despre orice), as zice sa renunti la el. Decat sa primesti un raspuns negativ de la el cand iti recunosti sentimentele, mai bine uiti de el.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic!
Astepti ca el sa faca ceva si daca te place, va face!

| WaterDrop a răspuns:

Copii populari? Lasa filmele si nu ma visa.Du`te la el si spune`i ca il placi, te va refuza si gata poti trece peste, apoi poate vei intalni un baiat care sa te placa si el la fel de mult si veti traii fericiti pana la adanci batraneti.Du`te la el! Hai, curaj!

| foreverunicorn a răspuns:

Nu te duce la el direct cu "buna imi place de tine"; incearca sa gasesti prieteni comuni si sa te bagi cumva in seama, dar sa nu devii insistenta
incepe sa comunici cu el si o sa iti dai seama pe parcurs ce trebuie sa faci
si mie mi-au placut pana acum doar baieti din astia, pe care ii stiam doar din priviri, iar cand am ajuns sa ii cunosc, mi-am dat seama ca nu erau asa cum mi-i imaginam (nu neaparat in sensul bun sau in sensul rau, pur si simplu erau diferiti fata de imaginea pe care mi-o creasem in minte)
poate asa vei ajunge si tu
succes ^_^