| LoveTheLife a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp.Imi place foarte mult de un baiat din clasa. Si el da semne ca ma place, se uita frumos la mine, il mai si surprind cand se uita si schimba privirea, imi zambeste dulce, radem mult impreuna, imi mai spune secrete, l.am intrebat odata daca ma crede urata si a spus ca nu ca sunt draguta, a spus ca m.ar lua in brate si pur si simplu ne intersectam privirile si are acel ceva in privire cand se uita la mine...si simt si eu ca ma place. dar nu sunt sigura si sunt foarte timida sa il intreb sau sa vorbesc cu el pe tema asta deci nu ma puneti sa fac asta. E greu fiindca nu stiu ce sa fac, sa renunt la el.Ma place sau nu? Voi ce spuneti, ce ati fi facut in locul meu? Mersi mult raspunsuri urgent promit ca dau funda si vot. [cei care au chef de facut misto sa isi vada de treaba lor si cei care vor sa ma ajute le multumescon the phone

Răspuns Câştigător
| Marynna a răspuns:

Pfoaaa...te inteleg PERFECT.Pai,nu poti decat sa-i arati si tu ca-l placi, daca zici ca esti timida sa-l intrebi.Zambeste-i si tu,fixeaza-l cu privirea,intr-un cuvant,FLIRTEAZA cu el.Din ce ai zis tu pe aici,si mie mi se pare ca te place.Dar ai grija ca daca flirtatul asta intre voi dureaza prea mult, nu e bine nici asa. Poate si el e timid, si in cazul asta trebuie sa faci tu primul pas.Incearca sa gandesti asa:e mai bine sa vorbesc cu el si sa am sanse sau sa las totul si sa renunt inainte de a incerca?!

Fa-ti curaj!

Bafta:*

3 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie si uite ce e bine sa faci: Pune-l pe cel Mai bun prieten al lui sa il intrebe...sigur o sa-I spuna, iar el iti va zice tie ce a aflat.succes! funda?big grin

| serendipity8300 a răspuns:

Sfatul meu sincer ar fi sa nu incerci sa ai o relatie cu un coleg de cls, deoarece chiar si in momentul in care va veti desparti va trebui sa-l vezi zilnic. si daca totusi nu poti sa-i rezisti fa-ti curaj si vorbeste cu el.

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta.O data cand la-am vazut singur l-am intrebat:Ce parere ai despre mine? El mi-a raspuns:Eu cred ca esti foarte draguta, dar tu ce parere ai despre mine? Eu i-am zis:Cred ca esti dragut.El a zis:Imi permiti sa iti spun ceva? Eu am zisbig grina. El a zis:Te iubesc! Eu am zis:Si eu! El a zis: Acum nu mai mi-e rusine sa te imbratisez in fata intregii lumi.(Apoi m-a sarutat, pe obraz)