| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... De la inceputul verii imi place de un baiat. El are 19 ani, eu 16. Mergem impreuna la aceeasi scoala. La inceput nu prea imi placea de el, mi se parea dragut si atat. Asta pana l-am vazut intr-o zi in parc cu o prietena de-a mea, sau cel putin asa credeam eu, care imi era si colega. Ea stia ca il gasesc dragut dar nu i-a pasat de asta. Peste putin timp dupa ce am ajuns acasa, el mi-a dat cerere de prietenie pe facebook si nu am stiut ce sa fac si i-am dat accept aabia peste 5 zile. In ziua cand i-am dat accept a si intrat pe mine pe chat si am inceput sa vorbim. Mie imi era rusine si nu intelegeam ce se intampla. Si am continuat sa vorbim pe mess. Din ce in ce mai mult in fiecare zi. Aproape ca nu mai vorbeam cu nimeni altcineva. Dar el imi povestea despre colega mea cu care iesise in parc despre cum era prefacuta si minicinoasa si ca nu mai stia ce sa creada despre ea, ca o place, iar eu adormeam in fiecare seara dupa ce vorbeam cu el, plangand. Am inceput sa tin la el tot mai mult. Eu nu mai stiam ce sa cred, ziua imi spunea ca sunt draguta si ca ii plac ochii mei, iar spre seara vorbea iar despre EA. Am inceput sa ne intelegm destul de bine aveam multe lucruri in comun. Uneori plecam impreuna de la scoala si chiar m-a condus si pana acasa. Dupa ce s-a terminat scoala, nu ne-am mai vazut. El era tot timpul plecat. Mi-a spus ca asa va fi vacanta asta si m-a intrebat daca eu cred ca as putea fi impreuna cu el daca este tot plecat. Eu i-am raspuns ca da. Cu toate asteaa nu mi-a propus niciodata sa fim impreuna. Intr-o seara am intrat la el pe facebook sa caut o melodie la el pe wall si am vazut ca era etichetat intr-o poza cu inca 2 fete si am dat " like " la poza aia si mi-am dezactivat contul de fb. Ziua urmatoare ne-am certat din cauza ca " eu nu am incredere in el ". Nici nu stiu de ce ne-am certat 2 zile. Pentru ca noi nici nu eram impreuna el a inceput sa-mi explice ce era cu poza aia cu toate ca eu nu-i cerusem nici o explicatie. Pentru prima oara m-am rugat de un baiat sa nu mai fie suparat pe mine, adica " sa ne impacam ". A trecut si asta. Ne-am mai certat odata. Atunci i-am spus ca il iubesc si ca tin la el. Ne-am impacat si atunci. Imi spunea mereu lucruri frumoase si chiar incepusem sa cred ca tine si el macar putin la mine. De cand am intrat in vacanta ne-am vazut doar 30 de minute. De cateva saptamani am inceput sa vorbim tot mai putin. Acum nu mai vorbim deloc. sad Eu inca tin la el si vreau sa inceapa scoala cat mai repede ca sa ne putem vedea mai des si sper ca lucrurile ar reveni la normal. L-am sunat intr-o seara ca sa-i aduc aminte ca mai traies si a spus ca nu am mai vorbit pentru ca nu avem cand si ca el este online dimineata cand eu dorm si ca el seara nu mai intra. In seara asta l-am vazut online pe fb, de obicei cand ma vedea si pe mine on intra pe mine si ma intreba ce mai fac acum... nimic. Nici eu nu i-am spus nimic. Ce credeti ca ar trebui sa fac? O prietena mi-a spus ca ar trebui sa ies cu alt baiat ca sa vad cum reactioneaza el. Dar as vrea mai multe pareri. Raspunsul care mi se pare cel mai potrivit primeste funda. Imi cer scuze pentru romanul pe care l-am scris aici, dar chiar as avea nevoie de sfaturi. sad

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Poi in primul rand cand il vezi on oriunde vorbeste cu el, povestestei ce ai mai facut tu ce mai face el, orice numa sa comunici cu el, si las ca numai ii mult pana incepe scoala, cand vorbesti cu el intreaba-l daca sa mai gandit la tine, daca nu i dor de tine..., si cand o sa incepeti sa va vedeti mai des ai putea sa ii spui ca tu tii la el mai mult decat crede el si ca ai vrea sa stii daca ii vreo posibilitate ca voi doi sa fiti impreuna, faza ii ca tu asta trebuia sa o faci demult poate in vacanta asta o cunosc pe cineva, sau poate nu vrea pe nimeni... sper sa iti spuna da :*

2 răspunsuri:
| ioionutbest a răspuns:

Cred ca ar fi indicat daca l ai intreba daca el mai simte ceva pentru tine pentru ca tu degeaba faci atatea eforturi sa ii atragi atentia daca el este indragostit de altcineva sau poate din cauza lipsei de comunicare relatia voastra s-a racit si cred ca daca v-ati apropia din nou ati comunica mai mult poate va apropiati din nou.

| Frankun a răspuns:

App el mai e inca la scoala daca are 19 ani?straight face