| thegamekiller a întrebat:

Bună TPU.
Am si eu o problemă în legătură cu o relație.
Am cunoscut o femeie acum cateva luni amândoi fiind in spital cu depresie.
Ea are 41 de ani și eu am 20, știu ca este o diferență foarte mare de vârstă.
A fost o perioada foarte nasoală pentru amândoi, iar ea m-a cam sedus oarecum în ultimele zile de spitalizare și m-a sărutat.
Ea are și un copil de 15 ani și un bărbat de 49 cam urâțel pentru ea.
In fine, am stat câteva luni împreună iar acum am avut un accident împreună cu ea.
Ea a spus ca nu l-a iubit niciodată, ca băiatul s-a născut accidental din cauza lui pentru ca mințit-o ca s-a spart protecția.
Înainte să se căsătorească cu el, a avut un prieten care era la jandarmi iar în perioada aceea cica nu prea erau telefoane și el nu a mai cautat-o, iar între timp, pana sa termine prietenul ei școala de jandarmi și sa o caute ulterior după 2 ani de pauza, s-a căsătorit cu omul acesta pentru ca zicea ca ii moare tatal si ea spunând ca l-a luat din milă.

Zilele astea urmează să iasă din spital și sa vina la o locație în orașul meu sa am grijă de ea deoarece a avut o fractura de bazin si trebuie sa stea imobilizata la pat.
Întrebarea mea este, ce părere aveți despre relația asta?
Eu o iubesc dar știu că fiul ei probabil dacă afla despre noi ii va reproșa ceva și ea va renunța la relație.
Ea spune mereu ca ma iubește, ca n-a mai iubit pe nimeni așa.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugiiiii cat mai departe de femeia asta!
Ai tu destula depresie, ca sa te mai insotesti cu una care are probleme majore, ca pe langa depresia ei mai are barbat acasa, un copil si gramzei de probleme de sanatate.
La 20 de ani ai nevoei de o fata sanatoasa la cap si trup, fara barbati si fara copilasi!
Iubitul asta venind de la una cu probleme psihice atat de nasoale, nu-i real si nici normal.

| ywar a răspuns:

Doi ologi nu se pot insoti pe acelasi drum pentru ca vor pica in sant, mai devreme sau mai tarziu. E situatia voastra rezumata. Roaga-te ca Dumnezeu sa te vindece pe tine in primul rand. Am foarte multi ani peste tine si cred ca doar rugaciunea, medicul psiholog si Dumnezeu te pot repara. Pacea mintii este vitala. Fara ea nu putem face nimic. Multa liniste sufleteasca iti doresc.

| tudorvolcano a răspuns:

Ferește-te de o astfel de femeie, și fugi cât poți de repede!

Femeia aceasta adulteră te va ademeni în curse pe care nici nu le știi, și îți va face viața un calvar. Deja a început să te prindă în cursele ei, dacă te-ai culcat cu ea.
Tu te gândești că te-ai culcat cu o femeie căsătorită, că ai luat parte la adulter?

O femeie de 40 și ceva de ani, care nu mai este la apogeul frumuseții ei de mai demult, a reușit să te seducă. Înseamnă că are vorbe dulci cu venin la ea.
E foarte probabil ca tot ce-ți spune să fie minciuni, ca să se folosească de tine.

Sincer, nu o judec. O femeie care e atractivă din firea ei, este și stăpânită de patimi. Diavolul se folosește în special de aceste femei, care sunt mai vulnerabile influenței lui.
Tu, la rândul tău, devii ulterior o victimă.

Fugi frate, cât poți de repede, și nu te uita înapoi!

| Saiko10 a răspuns:

Ba in viata faci fix ce vrei tu, macar sa incerci, daca iti ieste bravo tie, daca nu, macar sti ca ai incercat si nu ai ratat nimic.

| liliana77any a răspuns:

Doar te ia la vrajeala nu te iubeste cu adevarat, incearca sa gasesti o domnisoara de seama ta, lasa babele perverse deoparte.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Incearca nu trebuie sa iti fie frica sa incerci

| Perfekt a răspuns:

Fratioare, pune te cu pla pe ea și nu mai pune sentimente, are vrajeala. ai 20ani și toată viata înainte de îndrăgosteala.

| emilllyya a răspuns:

Daca tu asta vrei atunci incearca. Important e sa nu ai regrete. Gândește-te insa si la scenariul care nu-i doar lapte si miere. Mult succes voua daca incercati o relatie si multa sanatate amandurora!