| kik a întrebat:

am si eu o problema pai cititi cu atentie...
"Eo am stat cu un baiat pe nume Danut (are 17 ani) si eu 14 am stat cu el din iulie pana in octombrie ne intelegeam de minune eramm cuplul perfect si in ultimul timp era cam rece cu mine, iar acum ca ne-am despartit eu tot il iubesc il vad in fiecare zii ca vine la scoala mea si il iubesc foarte mult, eu il sun si nu-mi raspuns la tel, odata l-am intrebat verde infata daca mai tine la mine si a spus ca da si i-am cerut a 2-a sansa si a spus ca-mi da raspuns peste 3 aile acum suntem in Decembrie si nici acum nu mi-a dat raspunsul, ce sa ma fac nu stiu sunt moarta dupa el il iubesc parca ar fi inima mea nici nu mai am cuvinte cuvantul te iubesc este un cuvantul foarte mic pentru ce simt pentru el"

Var rog dati-mi ctavea sfaturi ca sa fiu iar cu el ce sa fac
Acord funda si vot

Răspuns Câştigător
| Dul a răspuns:

Prin aceleaşi lucruri am trecut şi eu şi tot la fel mă amăgea spunându.mi că imi oferă răspunsul peste nuştiu câte zile. Eu am realizat târziu că se folosea de faptul că îl iubeam, tu sper să nu realizezi la fel de târziu. El practic văd că nuştie ce vrea şi nu ar trebui să te amâne ci să îţi spună Da sau Nu, nu mi se pare corect să o ţină aşa. Uite dacă nu ţi-a dat răspunsul până acum spune.i să îţi răspundă odată indiferent de raspuns nu ar trebui să suferi pentru că îl iubeşti, gândeşte-te că în viaţă mai sunt băieţi care apreciază iubirea ta, ai încredere în ce ţi.am spus şi eu am trecut prin asta şi am renunţat la el şi apoi am dat peste băiatul cu care sunt acum de 2 ani si 6 luni cu care mă înţeleg perfect şi ştiu sigur că mă iubeşte.

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Gandeste-te ca ai 14 ani. esti micuta.el are 17, a mai avut prietene. e mai copt la minte. poate ca mai tine la tine dar isi bate joc nu face altceva.din moment ce ti-a spus ca iti da raspuns in 3 zile.e o prostie. Nu mai sta dupa el.chiar daca iti place de el o sa iti treaca. Stai si tu un timp singura sa uiti de el si nu te mai aventura cu baieti mai mari pentru ca ei vor altceva nu mai avea atat incredere. Bafta :*:*:*:*

| Miuriel a răspuns:

Cred ca ti s-a pus pata pe el. Asa mi s-a intamplat si mie, am crezut ca il iubesc si am pierdut 3 ani din viata... Eu zic ca ar fi bine sa ai un al iubit...ca pana la urma sunt la baieti in tara asta, si unii sunt si frumosi.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| xFaith a răspuns:

Eu zic sa nu ii mai arati ca il iubesti. crede`ma e mult mai bine asa.
Fi indiferenta happy indiferenta doare.

| LilaRozosin a răspuns (pentru xFaith):

Da.,indiferenta doare, dar cu prea multa indiferenta o sa-l indepartezi..., deci ai grija km echilibrezi balanta dintre iubirea pe care iio portii si indiferenta.winking

| xFaith a răspuns (pentru LilaRozosin):

Hmm. intr`adevar. Dar crede`ma ca situatia mea este alta si trebuie sa ii arat indiferenta happy nu siu la tine cum e. but aniway. Succeswinking

| LauraGush a răspuns:

Am trecut si eu prin asta numai k cu un baiat de varstaa mea. Cel mai bine este sa uiti daca nu ti.a raspuns dupa 3 zile e clar ca raspunsul lui e nu asa ca nu te mai chinui singura. La inceput dupa despartire toata lumea imi spunea aasta dar eu eram incapatanata. Nu face aceeasi greseala ca mine pentru ca eu dupa aia am realizat ca am pierdut zece luni numai plangand dupa si. Fi si cu alti baieti, experienteaza.i pe toti si nu uita k toti sunt diferiti si ca intotdeauna e loc si de mai bine! Iti va mai trebui putin timp sa treci peste dar vei supravietui! Succes

| AaL33xXx a răspuns:

Am o singura chestie de spus.fetelor.nu va mai combinati la varste de 13-14-15 ani cu baieti mai mari de 17-18 ani.pentru ca nu vor altceva decat sa`si bata joc sau sa va ****. stiu asta din propria experienta.asa ca grija mare cu cine umblatiwinking