| AngieSutru a întrebat:

Am și eu o problema și as avea nevoie de niște păreri din partea voastră. Incerc sa scurtez povestea. Deci am fost împreuna cu un băiat din liceu el fiind clasa a 9 a iar eu a11 a, fiind amândoi de aceiași vârsta, 16 ani. Amândoi eram pe ture diferite la liceu el dimineața, eu după-amiaza dar tot ne intersectam cumva când ieșeam, in fine. La început primele 2 săptămâni cât am fost împreuna s-a comportat minunat cu mine, era iubitul perfect pentru mine. Dar, după alea 2 săptămâni a început sa fie rece,sa numai ieșim,nu prea mai vorbeam,pana când am aflat ca a avut niște probleme,el din cauza mamei lui care a murit in urma cu un an a avut o depresie,a fost foarte afectat de chestia asta,și a început sa se taie pe mâini și sa consume la un moment dat amfetamina,ideea este ca pe mine nu m-a deranjat lucrul asta. Dar,înainte sa aflu toate lucrurile astea atunci când era distant i-am spus ca e mai bine sa ne despartim pentru ca numai merge,iar el a spus ca are niște probleme și ca după ce le rezolva dacă mai vreau și se mai poate repara ceva între noi o sa fim din nou împreuna. Iar atunci săptămâna respectiva m-am rugat de el sa îmi spună ce are și de abia atunci mi-a povestit tot,și i am spus ca dacă îmi povestea de la început ii puteam fi alături,iar el mi-a spus ca e greu sa spui lucruri care te afectează. După toate astea,tot despărțiți eram,dar vorbeam,el a încercat sa ma facă geloasa cu o colega de a mea,punându-ma sa ii combin,iar după ce a ținut foarte mult in chestia asta,abia după ce m-am supărat pe el mi-a spus ca ii pasa de mine și ca a vrut sa ma facă doar geloasa,a vrut sa vadă dacă sunt geloasa. Dupa faza asta venea balul bobocilor,iar el a vrut sa meargă cu mine in mall sa îmi cumpăr haine,in ziua respectiva când am ieșit a fost foarte frumos,ne-am luat in brațe,am ras,a fost tare frumos. Iar după exact din ziua aia am început sa numai vorbim timp de o săptămâna,nu îmi mai răspundea deloc la mesaje,pentru ca el mi-a spus de la început când are depresia asta devine mai antisocial și distant. După am început iar sa vorbim,iar acum de când a început liceul vorbim și la liceu,ne salutam,vorbim. Ideea este ca eu mai mereu merg mai devreme la liceu doar ca sa îl mai prind pe el in pauze și sa vorbim,iar joi profesoara lui de TIC m-a chemat pe mine și încă o colega la ora lui de tic ca sa ne pregătim pentru bac,și am acceptat,doar ca sa merg acolo pentru el. Faza este ca de când a început liceul la sms-uri nu îmi raspunde dar la liceu vorbim. Înainte sa înceapă liceul îmi spunea ca ma iubește și ca ma adora,faza este ca nu știu ce sa fac,dacă sa renunț la el sau nu,adică îl iubesc foarte mult,m-a făcut sa îl iubesc din prima,și nu știu ce sa fac, ma tot gândesc de săptămâni dacă sa mai incerc sa fiu cu el sau nu, as vrea sa ne împăcăm dar habar nu am cum. Aștept niște păreri din partea voastră și niște sfaturi in legătura cu situația asta.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu o sa ai o relatie ok cu el, eu zic sa renunti de tot la situatie. Merita sa fii langa el sa-l sustii daca el gasea alinare in prezenta ta, dar aparent nu, cumva il iriti altfel la tine ar apela in momentele grele.

| HazelEyes77 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta acum ceva timp. E destul de complicata situatia lui si nu vei face decat sa suferi daca tii cu tot dinadinsul sa fii cu el. Ar fi ceva gen o zi in care te face sa te simti bine si 10 amare in care o sa uite ca existi. Tu decizi pana a urma daca merita sa ai o relatie din asta sau nu. Numai bine

| Elena9328 a răspuns:

Cel mai bine e să l lași, daca tine la tine te caută. Văd că numai tu depui eforturi, însă el mai puțin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ceva probleme in mod cert, nu cred ca-i un tip langa care poti fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au spus si alti vezi daca te cauta.Lasal sa te caute si o sa vezi daca merita sau nu.Succes! Iubirea vine si pleca o sa vezi mai tarziu.

| Lichan1 a răspuns:

Eu daca aveam o iubita ca tine zău că eram cel mai fericit așa eu nu am pe nimeni