| Niko12 a întrebat:

Buna TPU am si o intrebare nu este despre mine ci despre prietena mea cea mai buna ei ii place mult de un baiat din scoala si ii e frica si rusine sa ii recunoasca ii este frica sa nu sufere din vina lui..Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii este frica sa nu sufere?
Nu exista iubire fara suferinta. Nu are de ce sa ii fie frica. Poate sentimentul este reciproc. Poate sa ii arate asta si indirect, prin zambete, priviri intense sau daca e atat de timida ii poate spune pe messenger sau facebook.Mai nou asa se fac combinarile.laughing
Bafta.

| SakonSIUkon a răspuns:

In primul rand tu esti acea persoana laughing) nu minti si in al doilea rand trebuie sa examinezi comportamentul baiatului nu te avanta nici-o data intr-o relatie asa direct ptc mai tarziu pui statusuri de suparare pe mess sau facebook si numiti asta suferinta dar ia ganditi-va la oamenii fara casa aia e suferinta pe cand asta e doar GRESEALA.scz daca am parut sever nu-s deloc eu zic ce e corect

| CrushBoy89 a răspuns:

Dupa cum vezi si in poza sunt baiat da?laughing
In primul rand, nu trebuie sa recunosti tu.Trebuie sa vina de la sine.Arata-i ca esti interesata.Pur si simplu priveste-l mult si isi va da el singur seama. Ochii spun totlaughingNu mai ai nevoie de cuvinte.
Mai flirteaza cu el, baga-te in toate conversatiile lui..Bafta!
P.S. Nu e nici o rusine sa iti placa de cineva.Nu este nevoie sa spui ca este pentru prietena ta.Sau cine stie. Sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meuhappy