| DSD989 a întrebat:

am terminat un tratament cu crema Triderm de 7 zile pentru balanita, acum nu am nici un simptom nici o usturime nimic, dar glandul e putin rosu si uscat, si nu stiu daca mi-a trecut, simptomele au dispărut dar nu stiu daca sunt complet vindecat, medicul nu a spus sa merg inapoi dupa incheierea tratamentului, cauza 100% igiena proasta pentru ca sunt încă virgin si necircumcis si ma spalam odată pe saptamana si acum ma voi spală de 2 ori pe zi cu gem de dus si ar trebui sa imi treacă si roseata si uscatimea? Dau funda

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Greu de inteles cum de nu mirosea neplacut, ca sa ajungi sa te speli odata la saptamana!
Virginitatea nu are nimic a face cu a te spala zilnic, cu apa calduta si sapun, dimineata si seara!
De obicei, se mai continua tratamentul cateva zile dupa terminarea prescriptiei, dar cel mai bine e sa te vada medicul si sa iti mai puna niste intrebari lamuritoare, ca sa stie exact ce sa iti recomande mai departe!
Daca ai sa respecti ce iti spune, o sa fie bine! Sa bei destula apa pe zi, minim 2 litri.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca medicul care te-a consultat si prescris tratamentul nu ti-a spus ca este necesar sa te revada, in mod sigur te poti duce la cabinetul lui fiindca te va primi si iti va oferi raspunsul solicitat si probabil si cateva indicatii privind modul corect de a mentine igiena penisului. Sanatate!