| Paula2502 a întrebat:

Bună TPU. Am tot citit despre o chestie iar părerile sunt împărțite, doresc sa ma ajute cei care știu exact. Folosesc ac Cerazette prescrise de medic, deoarece alaptez. Prima pastila am luat-o in prima zi a menstruației iar de atunci le iau zilnic la aceeasi ora(au trecut 10zile). Doresc sa fac sex cu ejaculare înăuntru cu soțul meu, exista sanse de a rămâne insarcinata? Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 10-14 zile de la inceperea anticonceptionalelor, esti protejata. Asa spun majoritatea prospectelor, dar depind de cum tolereaza si proceseaza corpul tau, acesti hormoni sintetici, care suprima ovulatia.

4 răspunsuri:
| Paula2502 explică:

Alte răspunsuri? sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Paula2502):

Pai alte raspusnuri nu sunt, fiindca ti-am dat explicatia corecta si completa.
Ce raspusnuri mai doresti, mincinoase?

| Paula2502 explică (pentru Violleta2022):

Nu, doream sa vad si părerea altor femei happy