| Iubitoareadecateii33 a întrebat:

Bună tpu.Am un băiat în clasă pe care îl plac mult.Nu știu cum să îi spun.Sunt în clasa a V a și dacă îi spun îmi pierd prietena pt ca și ea îl place.Dar ei nu sunt împreună.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui, trebuie sa ii arati ca il placi. Lasa prietena, poate simte la fel dar nu se gandeste la tine. Fa-i ochi dulci si isi va da seama, daca e destept si daca te place si el, te va aborda.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa renunti pentru prietena ta. La varsta ta sunt mult mai importante si frumoase prieteniile decat relatile. Oricum esti prea mica sa te gandesti deja la asa ceva. Ce e in neregula cu generatia asta?

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa-i dai de inteles prin modul tau de comportament in momentele in care esti in preajma lui. Iti poti folosi cu succes gesturile corpului, mimica fetei, modul si continutul subiectelor discutate. Intotdeauna incearca sa te remarci, sa-i atragi privirile si interesul asupra ta. Deoarece trebuie sa stii ca si in viata este la fel ca intro lupta, invingatorul ia totul. Deci incearca.Succes.

| Iubitoareadecateii33 explică:

Am incercat cu ochii dulci dar nu ma observat.