| Senorita2000 a întrebat:

Bună,TPU!
Am un coleg în clasă pe care îl plac,dar el nu știu dacă mă place. Vreau să vă zic ceva semne care le face cum că m-ar plăcea. happy
-mă gândilă sau vine pe la spate și mă sprerie.
-de fiecare dată când mă întorc în ore și mă uit la el,observ că se uită la mine și îmi zâmbește,și îi zâmbesc și eu
-tot timpul îmi i-a apărarea
-m-a întrebat într-o zi(nu știu dacă in glumă sau nu)dacă poate șă vină la mine să ne facem temele.
-dacă îi zic că plec undeva el zice:"dar de ce pleci? din nou? sad
-îi place să se uite la mine cu ochi mari și se apleacă peste mine(odată aproape m-a sărutat)așa aproape a fost,în timpul unui film.
-tot în timupul unui film a stat cu capul pe umărul meu,el fiind cu scaunul în spatele meu.
-când îi zic că merg undeva mă întreabă:"cu cine,unde, când de ce, pentru ce?"
Acestea sunt unele dintre semne.Eu nu știu ce să cred:mă place ca între prieteni sau vrea ceva mai mult? Sincer!(ținând cont că toți din clasa noastră suntem foarte apropiați dar nici chiar cum mi se pare că sunt eu cu el.
-apropo, într-o zi am luat eu cu o colegă cea mai mare notă din clasă, el luând cu vreo 1 punct în minus, de colega mea s-a legat dar de mine nu a zis nimic chiar dacă am avut aceeași notă ca și ea. happy
Funda. happy

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Da, cam acestea sunt semnele unui baiat care te place. Cel mai usor ar fi sa discuti cu el, si frumos, ocolind usor, sa-l intrebi e ce face astea. Daca nu-ti raspunde, zambeste-i si increzatoare intreaba-l daca cumva te place sau ceva. Dar tot usor.
Daca si tu il placi, si el te place, poate veti reusi sa formati un cuplu frumos si durabil. Multa bafta!