| doraz a întrebat:

Am un iubit cu care sunt impreuna de 2 luni. Ne intelegem bine, nu suntem din aia care se cearta zilnic(bine, suntem la inceput, avem timplaughing ).
Ai lui au o casa la munte si m-a invitat sa mergem, cateva zile. Decoamdata nu stiu daca vom fi doar noi 2 sau vor veni si cativa prieteni si prietene din grupul lui.
Treaba e ca eu inca nu m-am culcat cu el, iar el va fi primul baiat din viata mea(intelegeti la ce ma refer) si nu stiu ce sa fac. Intr-un fel as vrea, dar nu vreau sa creada ca ma las usor. Bine...sunt si fete care se culca cu baieti dupa 3 zile, dar eu nu sunt asa. Pe de o parte mi-e si teama, pentru ca e prima oara.El nu stie ca sunt virgina, adica nu i-am spus, probabil banuieste, nu stiu, nu mi-a spus nimic, insa mi-e teama putin si de ce reactie va avea auzind ca sunt virgina la 20 de anibig grin
In ziua de azi sa fii virgina pentru unii e egal cu rusinea. Chiar zilele trecute am auzit un baiat mai cocalar(iubitul meu nu e genul) care spunea in autobuz ca "decat una virgina si timida(cam asa sunt eu) mai bine o curva ca poate sa o ****".

Voi ce credeti, ar fi prea devreme? Si daca nu e prea devreme, cateva sfaturi pentru inceput?big grin Mi-e putin teama, cred ca asa le-a fost tuturor fetelor la inceput.
Multumesc si astept raspunsurile >voastrebig grin<

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Felys a răspuns:

In primul rand trebuie sa ii spui dinainte,sunt convinsa ca te va aprecia si mai mult, totodata va stii ca trebuie sa fie si mai atent cu tine si sa te lase pe tine sa decizi cand te simti tu pregatita sa faci pasul, daca te iubeste, va astepta cat vei dorii tu, succes

| December a răspuns:

Nu e nici o rusine ca esti virgina la varsta asta. E foarte ok happy. Dar tebuie sa-i spui si lui. E posibil sa banuiasca dar cel mai sigur e sa-i spui. Nu conteaza daca o faci cu el dupa 3 zile sau dupa 3 luni atata timp cat iti doresti asta! Daca nu te simti pregatita poti sa-i spui si daca e destept te va intelege si nu va insista. (asta in varianta in care se va ajunge la asa ceva). Chestia cu " decat una virgina si timida(cam asa sunt eu) mai bine o curva ca poate sa o ****", e o prostie. Exceptia ar fi doar daca ar trece mult timp si tu nu ai avea curajul sa faci nimic sau nu ati fi compatibil pur si simplu. Dar asta e ceva mai rar. Deci nu-ti fa griji happy. Nu ai de ce sa te stresezi, comunica cu el cat mai mult happy. Bafta.

| georgeceltoma a răspuns:

Ceva ce putini oameni i-ti vor spune:

1.cand simti o dorinta puternica si esti convinsa ca vrei sa faci un lucru indiferent daca este cel mai bun sau nu atunci fa-l,nu trebuie sa i-ti pese prea mult de parerea celor din jur,e viata ta si tu esti responsabila de "ea".
Pentru ca tu stii cel mai bine ce e bun pentru tine,ori ce om difera,nu suntem la fel,avem gandiri, pareri, conceptii, placeri diferite, fiecare gasim placerea diferit.

2.in legatura cu baiatul, eu la inceputul relatiei mele adica acum 3 ani nu am invitat-o niciodata pe prietena mea la mine acasa, ca nu cumva sa ii dau impresia ca vreau altceva de la ea in afara de s e x.
I-am oferit timp sa ma cunoasca cu adevarat sa aiba incredere in mine apoi ea singura sa aruncat in bratele mele.

3.Nu lumea hotareste can e devreme sau tarziu sa i-ti incepi viata sexuala, tu esti singura care decide
-daca m-as fi luat dupa lume eu ar fi trebuit sa am acum 3 copii plus 3 divorturi plus multe nenorociri ca lumea zicea:fa copil acum ca altfel o sa fie cam tarziu!
-varsta este doar o masura a timpului, nu decide cand si cat timp sa fim copii sau parinti sau sa ne simtim batrani, totul depinde iarasi de tine.

4.
iar acum deznodamantul: daca tu consideri ca il cunosti destul de bine pe baiat si crezi ca merita sa faci asta atunci fa-o si fa-o protejat si gandeste-te la consecinte, daca a vrut doar o seara sa nu-ti para rau pentru ca tu ai vrut asta dar daca stii ca vei regreta atunci inseamna ca nu esti pregatita!

| camay14 a răspuns:

Ne e devreme la varsta pe care o ai, dar ar fi bine sa o faceti dupa ce vei fi sigura ca te iubeste apoi sa nu-ti para rau

| doraz explică (pentru camay14):

Nu ma refeream ca e prea devreme ca varsta, ma refeream daca dupa 2 luni de relatie nu e prea devreme happy

| sanchezz21 a răspuns:

20 ani e bine ca ai rezistat.dar nu uita ca el va ramane tot timpul primul'iar daca merita.fa-o