| DariaADaria a întrebat:

Am un prieten in care am o incredere imensa. El e cu 5 ani mai mare ca mine, dar am crescut impreuna, familiile noastre fiind prietene. La un moment dat, cand eu aveam 13 ani, si el a plecat in alta tara la facultate, am pierdut legatura, si am reluat-o de ceva vreme, fiind mai puternica ca oricand. Ne intelegem foarte bine, ma ajuta oricand, este un sprijin nemaipomenit pentru mine si am incredere foarte mare in el. Intrebarea mea este: Ar fi ciudat sa ii propun sa intretinem relatii intime? Nu stiu daca isi doreste asta, dar stiu ca nu mi-ar propune el niciodata. Eu sunt virgina. Ma apropii foarte greu de oameni, nu prea am prieteni, si nu am aproape niciodata incredere in nimeni. Mentionez ca am 18 ani.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar fi nici ciudat si nici nu s-ar putea considera ca fiind iesit din comun sau imoral ca sa te comporti in asa mod/fel cand esti cu el, incerci sa-i dai de inteles ca in afara de prietenia lui pura si sincera tu de fapt il doresti si fizic. In mod sigur isi va da seama ca il doresti daca vei reusi sa fi suficient de insistenta si convingatoare. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Poate că da. Dar asta nu înseamnă să nu încerci. Dacă aş fi în locul lui, m-aş simți onorat.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Daca sunteti indeajuns de apropiati precum spui, eu zic ca va intelege dorinta ta.