| nurofen1999 a întrebat:

Apelez la acest site pentru ca nu am cu cine vorbi de așa ceva și as aprecia enorm sfaturi utile sau sa-mi povestiți experiențele voastre similare.
O cunosc pe actuala mea iubita de aproape 3 ani, am fost împreuna 1 an și jumătate (prima parte) după am fost despărțiți 8 luni și ne-am regăsit in final (a2a parte, prezentul). Am fost primul ei in tot, absolut tot, făceam dragoste destul de regulat însă ne-am despărțit din cauza temperamentului meu agresiv (nu, nu am agresat fizic doar ma enervam destul de repede pe nimicuri ). După ce ne-am despărțit au trecut 8 luni in care mi-am dat seama de Greșelile mele și m-am schimbat. Acum suntem împreuna de 10 -11 luni și e totul perfect, comunicare etc. Relația funcționează ca niciodată Însă avem o singura problema. Nu mai vrea deloc sa facem sex. Am încercat sa vorbesc cu ea însă îmi spune doar ca nu vrea, ca nu simte nevoia, ca nu își dorește. I-am respectat decizia 11 luni (prezent ) dar deja nu mai pot simt ca o iau razna dacă mai refuza mult. Cât timp am fost despărțiți a avut o "mini" relație cu altcineva dar știu sigur ca nu a făcut nimic in acea perioadă. Ambii am suferit mult și acum nu vreau sa se repete Iara o despărțire, nu vreau sa o rănesc ma iubește enorm și eu pe ea însă nu înțeleg de ce nu mai dorește sex deloc. Fiind primul ei și făcând regulat așa ceva in prima parte a relației.

Răspuns Câştigător
| Lare13M a răspuns:

Cand am citit ce ai scris aici am crezut ca a scris iubitul meu laughing) Adica e total la fel, aceeiasi poveste si el se comporta la fel cu mine. Dupa ce ne-am impacat, eu refuz sa mai fac sex cu el si nu pentru ca am pe altcineva sau am facut-o cu altcineva, ci pentru ca m-am plictisit oarecum de a face sex cu el. El ar vrea in fiecare zi, eu nu sunt asa happy Mai ales ca el prefera sa facem doar sex, el nu prea stie sa faca dragoste, iar eu, sincer mi-as dori sa fie mai tandru si sa schimbe tactica de sex din ala ``salbatic``. Deci eu iti spun din proprie experienta si te-as sfatui si pe tine sa incerci, sa fii mult mai tandru, romantic poate, surprinde-o cu o noapte fumoasa, camera cu trandafiri, lumanari, 1 pahar de vin, si dupa va veni de la sine, nu te gandi ca poate pare banal sau invechit, crede-ma, orice fata isi doreste sa fie surprinsa asa, asta daca nu e vreo rockerita din aia nebuna sau mai stiu eu ce laughing. Iti spun sincer ca eu asta mi-as dori de la iubitul meu si cu siguranata nu l-as mai refuza. Incearca si tu. Sper ca te-am ajutat! happy

| Pool77 a răspuns (pentru Lare13M):

Jur ca toate femeile cu gandirea ta, le-as trimite pe o insula fara nici o jena. Apai acolo sa va dregeti si sa va trageti de par.

Crezi ca tipul ala e nostramadus? De asta care vede in capusorul tau?

Invata o data pentru totdeauna sa fii sincera cu el, in **** mea de femei cu basini pe stomacu' gol.

| mihai69 a răspuns (pentru Lare13M):

Da' LUI i-ai zis toate astea?!? pfff...

| Lare13M a răspuns (pentru Pool77):

Toti barbatii ca tine vor avea parte de cele mai ``misto`` femei laughing) Va meritati fratilor soarta, pai si normal daca va pretati la femei de genu` si aveti o gandire limitata, numai parte de femei de genu` aveti. Invatati fratilor sa respectati femeia de langa voi ca poate te voi nu stiti, dar mereu in spatele unui barbat puternic, va sta o femeie care il determina sa fie asa. Inca ceva, daca barbatii ar sti cum sa se comporte cu noi atunci cand noi avem nevoie de ei, crede-ma ca totul ar decurge perfect in viata lor, dar voi nu prea stiti sa faceti asta, va bateti joc de ele, sau le ignorati uneori, ele se schimba, apoi va intrebati ``ca de ce s-a schimbat``, e si normal sa se schimbe atunci cand vede ca e luata de proasta.winking

| Pool77 a răspuns (pentru Lare13M):

Daca tu crezi ca asa te poti numi o femeie puternica/eleganta etc te inseli, amarnic.

Daca tu crezi ca e mai bine sa nu te culci cu partenerul, si sa ti in tine ce doresti tu mai exact de la el, atunci te rog frumos sa nu vi sa te plangi ca te-a inselat, sau ca e curvar si asa mai departe.
Dupa tine, noi barbatii ar trebui sa stim fiecare amanunt din creierasul vostru, cand vreti cina romantica, cand vreti glume, cand vreti sex, cand vreti sa faceti baie etc.
Crezi ca in capul unui barbat numai asa ceva exista? Cariera, bani, casa, masina, gadgeturi etc.
De ce sa nu-i faci viata mai usoara?
Crezi ca fiecare barbat o sa stie ce-ti doresti tu in pat? Te inseli amarnic, mereu mi-a placut sinceritatea decat siretlicurile si jocurile prostesti de copii.

Nu am sa te iau la misto, inca esti mica si habar nu ai, inca crezi in povesti si in basme cum ca toti sunt niste printi.

"Inca ceva, daca barbatii ar sti cum sa se comporte cu noi atunci cand noi avem nevoie de ei, crede-ma ca totul ar decurge perfect in viata lor" Voi cand o sa stiti sa va comportati cu noi? Aveti pretentii si basini dar habar n-aveti sa oferiti ceva in schimb.

Si inchei cu o experienta din viata mea, pana acum fiecare relatie s-a dus pe apa sambetei pentru ca niciodata nu vorbeam deschis ce imi/ii place in pat, ce doresc/doreste sa faca azi, unde doresc/doreste sa mearga, nu eram niciodata sincer unul cu celalalt pentru ca fiecare astepta de la celalalt sa ghiceasca ce vrea persoana respectiva.
Cu actuala, avem un an si de relatie, iar relatia am inceput-o vorbind toate deschis si fara retineri, ghici ce? In pat totul este extraordinar, fata de primele contacte deoarece mi-a spus ce-i place si cum ii place si la fel am facut si eu.
Crede-ma, castigi mai mult intr-o relatie daca esti sincera, decat daca astepti de la persoana de langa tine sa-ti ghiceasca in palma.

O zi faina, si o relatie cat mai frumoasa iti doresc.

| Pool77 a răspuns (pentru mihai69):

Nu are rost sa-ti bati capul, e fetita inca si crede ca nimeni nu are treburi mai importante decat sa citeasca ce pofte are ea.

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca iubirea este reciprocă ar trebui ca nici "poftele" intime sa nu fie. Daca o iubești așa cum zici, ar trebui sa ai răbdare până când ea își va reveni. Discuta cu ea ce o maxima, fara sa o întrebi de sex și restul.
Îți dau un exemplu, noi in cuplu din cauza stresului cotidian, eu nu am mai avut chef de altele (și nu vb de 10-11 luni, ci aproape de 2 ani), dar asta nu s-a întâmplat ca noi doi sa ne despărțim pe aceasta temă. Daca iubirea persista, înțelegere ai, restul vin in timp. Comunicarea în cuplu duce la dezbinare, nu relațiile intime.

| Freya1 a răspuns:

Poate sa aiba pe altcineva, sa nu mai aiba atractie fata de tine, sa nu mai tina la tine la fel de mult, sa nu mai aiba incredere, sunt multe motive...
Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea mai detaliat despre asta si sa incerci sa fi mai tandru si sa iti schimbi tactica de a face sex...

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pai poate e stresata dintr-un anumit motiv sau poate pentru ca a devenit banal. Oricum ar fi discuta cu ea, explica-i frumos ce ai scris tu mai in sus, fara comunicare nu rezolvi nimic.

| Lare13M a răspuns:

Pool77, pentru tine e raspunsul happy

| Ovidiu69 a răspuns:

Salut, probabil nu o mai satisface felul cum faci sex cu ea, adica poate a făcut sex cu altcineva in timpul când ați fost despărțiți și i-a plăcut mai mult față de cum o satisfăceai tu in trecut.
O alta varianta ar fi ca ești prea dur in pat adica ai și tu grija când faci sex poate prietena ta este mai sensibilă și tu o lovești, probabil ca a rămas cu gânduri de când făceați sex și o loveai și acum de asta nu mai vrea. Aceasta este parerea mea.