| Laviy a întrebat:

As avea nevoie de un mic ajutor. Deci, eu sunt cu un baiat de 1 an. Il iubesc enorm. Si stiu ca si el pe mine. Eu aveam o prietena care se tot dadea la el (aia cica era cea mai buna prietena a mea), si se dadea de fata cu mine. Prietenul meu mi-a spus sa renunt la ea ca doar isi bate joc de mine. Asta am facut, m-am certat cu ea si nu am mai vorbit. Dar acum 2 zile cand eram in parc cu iubitul meu, m-a sunat fata aia. Dar m-a sunat de pe un numar de fix pe care nu il stiam si i-am zis prietenului meu sa raspunda ca nu stiu numarul. A raspuns si a auzit-o pe aia si s-a enervat pe mine rau de tot. Mai pe seara m-a sunat si mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna pentru ca eu iar il mint si sigur mai vorbesc cu aia (nu e adevarat), dar el nu ma crede. Deoarece ne-am mai certat de multe ori pe motiv ca l-am mintit ca nu vorbesc cu aia si de fapt vorbeam. Dar acum chiar nu il mint. Mi-a spus ca de cate ori se cearta cu mine ii vine sa moara, ca el ma iubeste si eu imi bat joc. Am vorbit ieri pe mess si mi-a spus ca vrea sa ramanem doar amici, ca sufrim prea mult asa. Are la status tot suparat si asacrying Ce pot face sa il conving ca de data asta nu il mint?crying

4 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu zic sa te duci la el. sa discuti cu el fata in fata. sa ai spui ca nu ai stiut ca era ea. ia-o pe ia de martoara sa ai explice. incearca sa ai dovedesti cal iubesti. si ca nu ai putea sta fara el. spune-i ca nu ti-ai batut joc de el

| ASIGURATORUL a răspuns:

Cea mai buna prietena sa incerce sa se bage intre voi 2, sa va desparta, pai aia nu mai e prietena care iti vrea raul pentru binele ei.Eu in secunda 2 as fi terminat cu ea, sau cel mult i-as mai fi dat o singura sansa.Prietenii de regula te ajuta, iar ea vrea sa te desparta, urat. Incearca sa ii explici iubitului ca nu esti tu vinovata ca ea te mai suna si poti sa nu ii mai raspunzi deloc, chiar daca esti singura (fara el alaturi). Canalizeaza-te pe consolidarea relatiei, ca prietene vei gasi sa iti faci. Daca nu vei mai vorbi cu ea, prietenul tau va aprecia asta si va capata incredere in tine. Succes!

| ciresik80 a răspuns:

Sa vorbesti cu el doar asa puteti rezolva problema si sa nu mai crezi in mitul cele mai bine prietene pentru ca e o vorba care spune asa,, ce amai buna prietenea iti f... barbatul", pupici.

| mylifeisforyou a răspuns:

Eu zic sa ii spui sa va intalniti toti 3 si sa-i spuna si acea "prietena" a ta ca nu mai vorbesti cu ea si sa spuna de ce te-a sunat in acel moment. Daca nu vrea sa recunoasca si prietenul tau tot nu te crede incearca sa-i demonstrezi cumva ca il iubesti, vorbeste cu prietenii lui sa vorbeasca cu el, poti incerca chiar aproape orice ca sa-i demonstrezi dragostea ta fata de el. Sper ca iti va fi de ajutor sfatul meu.