| Dog4234 a întrebat:

Bună TPU. Aș avea o întrebare :
Cum aș putea să-mi găsesc sufletul pereche?
Știu că e o întrebare penibilă dar vă rog să nu-mi dați răspunsuri la mișto.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin relatii

| darrio2007 a răspuns:

Căutandu-l.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută în Japonia, știu pe cineva care și l-a găsit acolo.

| Crackman a răspuns:

Sufletul pereche nu trebuie sa fie neapărat iubit/ă
De multe ori poate sa fie un prieten sau membru de familie ( din ce am citit )
Important pentru tine este sa găsești pe cineva cu aceeași lungime și scopuri.
Cauți pana găsești... altceva nu ai ce face. Cazi te ridici ai tot asa pana ajungi.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Hm... în mod normal, fie îl cauți, fie îl aștepți. Varianta din urmă e, totuși, nesigură. Dar, dacă alegi să îl cauți, de unde începi? Ei bine, de-a lungul vieții am auzit două variante:
1. Cauți sufletul pereche în aceleași domenii în care ești atras(ă) și tu. Asta înseamnă că tu și sufletul tău pereche trebuie să fiți asemănători din anumite puncte de vedre. Mai pe scurt, să fiți pe aceeași lungime de undă.
2. Cauți sufletul pereche în domenii în care nu te interesează sau care nu te atrag. Oamenii care spun asta se bazează pe faptul că, dacă găsești o persoană care are alte activități față de cele cu care ești tu obișnuit(ă), nu o să te plictisești niciodată de acel partener. Pentru că extremele se atrag.
Ca niște exemple folositoare, ca să înțelegi mai bine situația:
Pentru numărul 1: două persoane sportive; două persoane pasionate de citit; două persoane pasionate de călătorit etc.
Pentru numărul 2: o persoană pasionată de șofat, o persoană pasionată de ciclism; o persoană pasionată de grădinărit, o persoană pasionată de tăiat copaci etc.
Acum tu știi din ce categorie faci parte. După aceea, poți începe să îți cauți partenerul.
Îți urez numai bine!