| evelynne a întrebat:

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri ca nu stiu ce sa mai fac. Bun deci sa incep( incerc sa fie cat mai pe scurt). Am 17 ani, sunt in clsa a 11 si nu stau in Rom. Faza e ca la inceputul anului asta scolar, am un nou coleg de origine belgiana(tara in care stau), si s-a indragostit de mine. Acum vreo 3 saptamana mi-a marturisit ce simte, si i-am spus ca ar fi prea devreme sa fim impreuna, sa stam sa ne cunoastem mai bine, in rest suntem f buni amici, vb tot timpul la tel pe net etc... DAAAR. ieri tot insistand sa fim impreuna ca ma place, ca ma doreste... mi-a zis ca i-ar place sa ma duc la el acasa, sa-i cunosc parintii. De putut nici n-as putea pentru ca nici macar nu-l cunosc atat de bine, motivandu'i ca poate parintii lui sunt rasisti si poate vor avea ceva cu mine ca sunt romanca si mi-a trantit faza ca ultima lui prietena care a dus'o acasa era o spanioloaica si parintii lui au accetat'o si s'au inteles bine cu ea. Atuci mi-am dat seama ca pur si simplu m-am indragostit de el, ca sunt geloasa si ca fraiera i'am zis ca ar fi mai bine sa numai vb deloc. El zicea ca sa ramanem amici, dar i'am zis tot ca nu si asta a fost. Acuma intrebarea mea e ce as putea s fac in situatia asta? geloasa sunt pe fostele lui, faptul ca si eu as putea sa fiu "una" dintre fetele pe care el le aduce acasa, iar la scoala ce sa fac? sa nu-l mai bag in seama?sad chiar ma doare ca'l plac, ca poate m-am atasat de el ca fraiera. Sper ca nu v-ati plictisit asa de tare citind:d

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa-i zici ca incepi sa ti la el si dupa cateva saptamani sa te prezinte parintilor asa sa nu ii zici din start ca ti-ai schimbat parerea (va crede ca esti nebuna).

| ContesaSiContele a răspuns:

Daca el a spus ca puteti ramane amici atunci ramane asa
chestia e ca si tu esti tare confuzahee hee nici nu sti ce vrei, nu vrei nici o relatie nici sa fiti amici,acum vrei sa nu il mai bagi in seama nici la scoala,te ai indragostit de el fara sa il cunosti macar si asta nu e un lucru chiar bun,fi amica cu el, prieteni buni, vezi ce tip de persoana e

| zNCrys a răspuns:

De ce nu ii acorzi omului o sansa? Daca el te place si tu il placi...ce va opreste? Incepe o relatie cu el si vezi cum e...la el acasa te duci mai tarziu daca il consideri un tip ok.
Bafta!

| Denisa85 a răspuns:

Uneori e greu sa iei decizii in viata, dar stii tu vorba aia, incercarea moarte n-are... Poti sa incerci si sa vezi cum va merge. Incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici situatia, sunt sigura ca va intelege. si plus de asta spuneai ca isi aduce prietenele acasa, cu atat mai bine, ai ocazia sa ii cunosti familia si vezi ce calitati si defecte au. Nu cred ca parintii lui sunt chiar asa de rasisti, pana la urma sa fim seriosi, esti romanca, nu extraterestru. toti suntem oameni, iar acum. situatia sta cam prost, daca ati luat o hotarare sa nu va mai bagati in seama incearca sa remediezi situatia, daca el te place si te doreste cu adevarat sunt sigura ca se va rezolva tot.Si eu am trecut prin asa ceva si stiu cum este, acum am 25 de ani si toate sunt la locul lor. ma rog. Te pot ajuta cu mai multe sfaturi trimitandu-mi id-ul tau intr-un mesaj, pupici :*

| AnonimHumanHelper a răspuns:

Doar spune i
si nu m am plictisit citind
in orice caz cand il vezi la scoala sari pe el si saruta l
asta ar ajuta la ceva, crede ma

| DanielaDeny3125 a răspuns:

Acorada-i o sansa, n-ai nimic de pierdut. happy dca vezi ca nu va merge...ii pui capat relatiei, dar daca v-a merge.continuati-o! N-ai ce pierde happy