| AngieSutru a întrebat:

As avea și eu nevoie de un sfat, sunt cu un băiat din liceu de 2 săptămâni iar la început era foarte dulce,romantic și știa cum sa se comporte,aveam o relație frumoasa,iar când ne am cunoscut el tot insista cu vazutul și chestiile de genul sa ne cunoaștem mai bine și am acceptat. Ideea e ca atunci când am mai început sa ne cunoaștem mi-a povestit ca mama lui a murit și a avut probleme cu drogurile din cauza asta dar a terminat-o cu ele. Ideea este ca ne-am despărțit vineri,i-am dat mesaj ca e mai bine sa fim doar prieteni pentru ca in săptămâna respectiva de cate ori am zis ca ne vedem tot nu ne-am văzut și nu prea mai vorbeam cum vorbeam înainte,iar el mi-a răspuns ca a făcut asta intenționat la faza cu vorbitul și vazutul deoarece are niște probleme de rezolvat și ca a anticipat ca eu o sa ii spun "pa" dacă nu îmi da atenție și ii era greu sa îmi spună. A mai zis și ca poate după ce termina toate problemele o sa fim din nou impreuna,și sa clădim o relație noua și a zis ca e mai bine așa decât sa promită și sa nu poate face. Iar eu i-am răspuns ca de ce nu mi-a spus chestia asta de la început și ca el a insistat pana la urma cu vazutul și chestiile de genul. Iar el mi-a spus ca la început nu era totul așa de complicat cu probleme și chestii,si ca a vrut sa se bucure de o persoana atâta timp cât mai poate. Ideea este ca eu îl plac foarte mult,țin enorm de mult la el,aproape ca îl iubesc, m-a făcut sa simt lucrul asta in 2 săptămâni. Iar astăzi când m-a văzut la liceu m-a salutat și se tot plimba pe unde stăteam eu intenționat. Faza e ca nu știu ce sa fac,sa mai insist sa îl fac sa îmi spună problemele lui și sa încerc sa îl ajut sau sa îl las in pace? Am nevoie și de sfaturile voastre,orice răspuns și sfat e bine-venit! Va mulțumesc anticipat, funda!

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"mi-a povestit ca mama lui a murit și a avut probleme cu drogurile din cauza asta dar a terminat-o cu ele."
-cata vreme observa ca te poate prosti: o sa profite din plin. FUUUGI Departe de asa oameni! Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz dar eu din intrebare am inteles ca esti gay.Nush daca te pot ajuta

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Daca spui ca tii la el, normal ca ar trebui sa-l ajuti sa-si rezolvele problemele.

| AngieSutru explică (pentru Lepadatu_Stefan_1980):

Da,asta încerc sa fac. Dar l-am întrebat de 2 ori legat de ce probleme are și spune ca nu ii place sa vorbească despre asta

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns (pentru AngieSutru):

Intr-o relatie nu trebuie ascuns nimic. Sincer sa fiu nu stiu ce poti sa faci. Dar, nu-i obligatoriu sa fie rau faptul ca iti ascunde ceva, poate incearca sa te protejeze. Totusi, trebuie sa-l faci sa inteleaga ca relatia sa bazeaza pe incredere.